Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Jazda obowiązkowa”, mat. promocyjne
Powrót

Jazda obowiązkowa | Teraz–wtedy

Temat ukraińskiej imigracji w Polsce stosunkowo rzadko zajmuje polskich filmowców. 15 lat po pionierskiej „Pani z Ukrainy” (2002) Pawła Łozińskiego, Ewa Kochańska podejmuje próbę zrozumienia wyzwań i napięć, przed jakimi staje przyjezdna rodzina Polniuków. Wieczór uzupełni spotkanie z reżyserką i film „52 procent”.
Data
ŚR   04 / 12 / 2019
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Teraz–wtedy. Polska Szkoła Dokumentu.

Program

19:00 TERAZ | Jazda obowiązkowa, reż. Ewa Kochańska, 2018, 72 minuty

10-letnia Julia Polniuk trenuje łyżwiarstwo figurowe. Po wybuchu Euromajdanu przeprowadza się wraz z rodziną z Ukrainy do Polski. Polniukowie zaczynają nowe życie w Warszawie bez znajomości języka, dobrej pracy i pieniędzy. Julia ma szansę wystartować w Mistrzostwach Polski i – kto wie? –pomóc rodzinie w uzyskaniu obywatelstwa polskiego. Czy dziewczynka rozwinie skrzydła niosąc na barkach taki ciężar?

20:15 Rozmowa z twórcą

O filmie porozmawiamy z reżyserką Ewą Kochańską. Spotkanie poprowadzi Michał Oleszczyk.

20:45 WTEDY | 52 procent, reż. Rafał Skalski, 2006, 19 minut

11-letnia Ałła chce zostać primabaleriną, więc kandyduje do prestiżowej Narodowej Akademii Baletu w St. Petersburgu. Aby się dostać, musi mieć tytułowe 52% stosunku wzrostu do długości nóg.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również