Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
il. Karolina Głusiec
Powrót

JAAA! | Games for Impact

Trio JAAA! zaprezentuje wyjątkowy spektakl audiowizualny, wykorzystujący materiały wideo z gier uczestniczących w festiwalu Games for Impact.
Data
PT   30 / 11 / 2018
Godzina
20:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie jest częścią Games for Impact – dwudniowego festiwalu poświęconego zaangażowanym społecznie grom wideo.

Podczas koncertu zabrzmią kompozycje przygotowane specjalnie z myślą o festiwalu, ale także utwory z najnowszego albumu grupy – Bujillo. Promujący płytę utwór Nald został zaraz po premierze Singlem Tygodnia w radiowej Trójce.

Debiutancki album grupy Remik został uznany za jeden z najlepszych polskich albumów 2015 roku przez portale MUSIC IS i Nowa Muzyka. Agnieszka Szydłowska powiedziała o nim w Trójce:

,,
Dawno nie spotkałam się z albumem, o którym można powiedzieć tak wiele i wszystko wymykałoby się utartym ścieżkom i to jest fenomenalne
,,

 

Z kolei Jarek Szubrycht z Gazety Magnetofonowej napisał:

,,
Jedna z najlepszych płyt tego roku. Dojrzały, oryginalny debiut, brawurowo rozprawiający się z barierami gatunkowymi i... emocjami słuchacza.
,,

 

 

 

Trio zagrało na wszystkich najważniejszych imprezach: Open'er Festival (Gdynia), Animator Festival (Poznań), Audioriver Festival (Płock), Off Festival (Katowice), Lado w Mieście (Warszawa), Tauron Nowa Muzyka (Katowice), Enea Spring Break (Poznań) czy Soundrive Festival (Gdańsk). JAAA! reprezentowało Polskę na największych showcase’ach w Europie - Reeperbahn Festival w Hamburgu oraz Primavera Sound w Barcelonie.

Wszyscy twórcy są od dawna obecni w środowisku muzycznym: Marek Karolczyk z Robertem Piernikowskim tworzą Napszykłat, Kamil Pater był członkiem Contemporary Noise Sextet, komponuje muzykę teatralną, jest członkiem zespołów Irka Wojtczaka, a Miron Grzegorkiewicz tworzy interdyscyplinarny projekt M8N oraz grał m.in. w Daktari i HOW HOW.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji za pośrednictwem formularza rejestracyjnego festiwalu Games for Impact.

 

 

Zobacz również