Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Kadr z filmu „Inny świat”, reż. Dorota Kędzierzawska
Powrót

„Inny świat” | Kultura Bez Barier w NInA

Dokument Doroty Kędzierzawskiej o Danucie Szaflarskiej będzie dostępny w Ninatece z audiodeskrypcją, tłumaczeniem migowym i transkrypcją.
Data
N   04 / 10 / 2015
Godzina
20:00  –  20:00
Miejsce
Ninateka.pl
Wydarzenie online

W filmie Doroty Kędzierzawskiej Danuta Szaflarska – wybitna polska aktorka filmowa i teatralna – jest narratorką i przewodnikiem po historii i kulturze, które ukształtowały ją jako człowieka. Oszczędna forma, zdjęcia Arthura Reinharta utrzymane głównie w czarno-białej poetyce, przeplatane archiwaliami ze zbiorów aktorki, a także kadrami z Zakazanych piosenekSkarbu, Pożegnania z Marią czy Pora umierać, tworzą ramę dla pełnej dygresji, wspomnień i poczucia humoru opowieści, którą dzieli się bohaterka.  Zamykające film wyznanie: „Nie trzeba grać, trzeba być” stanowi doskonałe określenie jej drogi nie tylko aktorskiej, ale i ludzkiej.

Podczas Tygodnia Kultury Bez Barier każdego wieczoru w będziemy udostępniać w NINATECE nowe materiały z udogodnieniami – spektakle, dokumenty, fabuły i animacje z audiodeskrypcjami, tłumaczeniami migowymi i transkrypcjami. W programie znalazły się jeszcze m.in.  wielokrotnie nagradzany dokument o Danucie Szaflarskiej  Inny świat oraz paradokument Jana Holoubka Pocztówki z Republiki Absurdu

Fragment filmu „Inny świat”, reż. Dorota Kędzierzawska

 

W 2014 roku Inny świat otrzymał Polską Nagrodę Filmową Orzeł w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny. Narodowy Instytut Audiowizualny oraz TVP Kultura są producentami filmu. 

Zobacz co jeszcze przygotowaliśmy w ramach Tygodnia Kultury Bez Barier w NInA! Pełen program wydarzeń znajduje się tutaj

Zobacz również