Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały promocyjne TF1 Studio
Powrót

I Bóg stworzył… gwiazdy – Brigitte Bardot | Klub Seniora–Wałbrzyska

W nowym sezonie Klubu Seniora na Wałbrzyskiej 3/5 zapraszamy na cykl filmów z największymi kobiecymi gwiazdami światowej kinematografii. W programie cyklu znajdą się ikony kobiecości, stylu i piękna o nietuzinkowych osobowościach, które ujawniają w klasycznych już dziś filmach z lat 30., 50., 60. i 70.
Data
CZ   17 / 10 / 2019
Godzina
11:00  –  13:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

I Bóg stworzył kobietę, reż. Roger Vadim, Francja, Włochy 1956, 95 minut

Film Vadima okazał się, wbrew początkowym przewidywaniom, dziełem przełomowym w historii zmian obyczajowości w kinie francuskim oraz skuteczną reklamą kurortu w St. Tropez. Bohaterką melodramatu jest obdarzona prowokacyjną urodą osiemnastoletnia sierota Juliette Hardy. W tej roli wystąpiła muza i żona Vadima – Brigitte Bardot. Melodramatyczna fabuła okazała się doskonałym tłem dla temperamentu „Bardotki”. Filmowa Juliette to uosobienie czystej seksualności i amoralności, nowy typ kobiety, która w życiu kieruje się erotycznym instynktem.

Spotkanie

Prelekcję przed filmem wygłosi kurator cyklu, filmoznawca i krytyk filmowy, Andrzej Bukowiecki.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 10:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również