Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. kadr z filmu „The Sensual Nature of Sound: 4 Composers, Laurie Anderson, Tania Leon, Meredith Monk, Pauline Oliveros”
Powrót

Heroiny Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia | Muzyczki

Zapraszamy na spotkania z różnymi obliczami muzycznego eksperymentu w Europie Środkowowschodniej, także w odsłonie filmowej (science fiction, animacja) oraz teatralnej (słuchowiska, monodramy). Zapewnimy kino dla uszu, jak i dla oczu, spotkania z gośćmi i przystępne wprowadzenia!
Data
CZ   20 / 09 / 2018
Godzina
19:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Za sprawą wystaw, wydawnictw muzycznych i książkowych muzyka powstała w Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia jest znów na fali. Futurystyczna elektronika powstawała jednak nie tylko w Warszawie, lecz także w innych miastach Europu Środkowowschodniej: Pradze, Belgradzie, Pilźnie czy Bratysławie. Nie tworzyli jej wyłącznie kompozytorzy, lecz także kompozytorki i inżynierowie. Pierwsze spotkanie z cyklu Muzyczki poświęcone będzie kobietom w muzyce eksperymentalnej. Rozpoczniemy je pokazem filmu dokumentalnego The Sensual Nature of Sound: 4 Composers Laurie Anderson, Tania Leon, Meredith Monk, Pauline Oliveros w reżyserii Michaela Blackwooda. Pionierskie doświadczenia amerykańskich twórczyń przedstawione w filmie skonfrontujemy z opowieściami Barbary Okoń-Makowskiej, wieloletniej reżyserki dźwięku ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. W części trzeciej wieczoru posłuchamy zaś utworów polskich twórczyń. W programie znajdą się utwory m.in. Elżbiety Sikory, Magdaleny Długosz i Barbary Zawadzkiej.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu wydarzenia. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Partnerzy

Bôłt Records, Glissando

Zobacz również