Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Gorączka”, reż. Agnieszka Holland, fot. Pieńkowski Romuald, źródło: Fototeka FINA
Powrót

Gorączka | #kinoodnowa

Zapraszamy na repremierę zrekonstruowanego cyfrowo arcydzieła Agnieszki Holland z 1980 roku, poświęconego rewolucyjnym wydarzeniom 1905 roku. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserką oraz operatorem Jackiem Petryckim, które poprowadzi Ola Salwa.
Data
WT   28 / 11 / 2017
Godzina
19:00  –  22:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu #kinoodnowa.

Program

Gorączka, reż. Agnieszka Holland, 1980, 116 minut

Na zamówienie Organizacji Bojowej PPS skonstruowana zostaje bomba ze specjalnym zapalnikiem. Odbiera ją Kama, która organizuje samobójczy zamach na carskiego generała–gubernatora. Holland, posługując się historycznym kostiumem i ukazując tragiczne dzieje rewolucjonistów 1905 roku, ukazuje problem konfliktu między racjami idei a racjami etyki. Prezentuje świetnie zindywidualizowaną galerię ludzi zaangażowanych w walkę polityczną, gdzie odwaga miesza się z oportunizmem, szlachetność z małostkowością, a entuzjazm z wyrachowaniem.

Opis za: filmpolski.pl

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z reżyserką oraz operatorem Jackiem Petryckim, które poprowadzi krytyczka filmowa Ola Salwa.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również