Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Ga, ga. Chwała bohaterom”, reż. Piotr Szulkin, fot. Krzysztof Wellman, źródło: Fototeka Filmoteki Narodowej
Powrót

Ga, ga. Chwała bohaterom | W dobrym gatunku

Polskie kino science-fiction to przede wszystkim Piotr Szulkin. W jego zrealizowanej na przestrzeni lat 80. tetralogii dystopijna przyszłość staje się areną dla odwiecznego konfliktu jednostki i systemu. Po projekcji zapraszamy na spotkanie z reżyserem.
Data
ŚR   18 / 10 / 2017
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu W dobrym gatunku.

Program

Ga, ga. Chwała bohaterom, reż. Piotr Szulkin, 1985, 84 minuty

W świecie planety Australia-458, na którą trafia skazaniec/pilot Scope (Daniel Olbrychski), składanie ofiar z największych bohaterów to sprawa zupełnie naturalna. Czy możliwa będzie ucieczka z tego impasu i jaką rolę odegra w niej młoda prostytutka Once (Katarzyna Figura)? W filmie Szulkina powaga miesza się mrocznym humorem, a gatunkowe tropy doskonale znane fanom science-fiction toną w atmosferze absurdu.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z Piotrem Szulkinem, które poprowadzi kuratorka cyklu – dziennikarka popkulturowa i krytyczka filmowa Kaja Klimek.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również