Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Do widzenia do jutra”, mat. Studio Filmowe Kadr/Filmoteka Narodowa, fot. Wiesław Pyda
Powrót

Ostatni dzień lata z Placem Defilad

Na pożegnanie lata w NInA wystąpi duet Masecki/Ravitz, do kolacji zagrają Tyciński i Weber, zobaczymy też „Do widzenia do jutra” i rejestrację „III Symfonii”.
Data
PT   16 / 09 / 2016
Godzina
18:00  –  23:59
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

Przez całe lato, Teatr Studio we współpracy z NInA i innymi instytucjami kultury, ożywiał Plac Defilad– Festiwalem Słuchowisk, monodramami, kinem plenerowym, debatami i koncertami – a przede wszystkim cyklem Transkrypcje, w ramach którego Marcin Masecki i Tomasz Pokrzywiński wykonywali symfonie Beethovena w nietypowych, kameralnych aranżacjach.16 września zapraszamy do NInA na podsumowanie tegorocznej współpracy Instytutu z Placem Defilad i symboliczne pożegnanie kulturalnego lata.

Program

18:00–19:00 Premiera rejestracji III Symfonii | Masecki, Świątkiewicz, Bracha

Sala Ziemia Obiecana

Kinowy pokaz rejestracji III Symfonii Ludwiga van Beethovena w aranżacji i wykonaniu Marcina Maseckiego, Marcina Świątkiewicza i Marka Brachy. To jedna z dziewięciu rejestracji koprodukowanych przez Teatr Studio i NInA w ramach projektu Transkrypcje.

19:00–20:00 Koncert Masecki/Ravitz

Sala Ziemia Obiecana

Kameralny, rozpisany na pianino i perkusję koncert Marcina Maseckiego i Ziva Ravitza, izraelskiego wirtuoza perkusji. Muzycy poznali się na studiach w bostońskim Berklee College of Music, wraz z kontrabasistą Garthem Stevensonem współtworzyli trio TAQ, a efektem ich muzycznego spotkania była płyta TAQ – Live in Mińsk Mazowiecki. Po serii koncertów w Polsce i Stanach Zjednoczonych spotkają się znowu w duecie na wspólnym nieskrępowanym muzykowaniu.

20:30–22:00 Do widzenia, do jutra, reż. Janusz Morgenstern, 1960, 80 minut

Sala Ziemia Obiecana

Słodko-gorzki dramat psychologiczny, w którym spotyka się wszystko, co najlepsze w letnich romansach: on (Zbigniew Cybulski), ona (Teresa Tuszyńska), nadmorskie miasto (Gdańsk i Sopot), niewinne uczucie oraz duch kulturowej rewolty lat 60., znajdujący swój wyraz w trójmiejskich teatrach i kabaretach.

22:00–23:00 Kolacja warszawska i koncert Tyciński/Weber

Sala Minimax

Wspólna, bezpłatna, sąsiedzko-warszawska kolacja, przygotowana przez Café Gorączka. Do sezonowego, jesiennego menu zagra duet znakomitych muzyków, którzy tym razem staną za stołem didżejskim – Bartłomiej Tyciński i Bartosz Weber. Przywołają gorącą atmosferę lata dzięki rytmom brazylijskich samb, bossanovy i salsy.

23:00 Ninateka na ucho | Słuchowiska, audycje i piosenki na słuchawkach do silent disco

Na koniec wieczoru – na słuchawkach do silent disco będzie można odrobinę się zasłuchać. Do wyboru będą trzy kanały. Pierwszy – z piosenkami Witolda Lutosławskiego oraz przebojami Rebeki, Fisza i Emade czy Voo Voo, pochodzącymi z płyt wspieranych przez NInA. Drugi – z wybranymi krótkimi audycjami z archiwum Polskiego Radia czy RFI. Trzeci – z muzyką Bartłomieja Tycińskiego i Bartosza Webera.

Ponadto, miłośnicy neonów i oryginalnych ścianek fotograficznych będą mogli zrobić sobie zdjęcie z neonem Warszawa, przywiezionym specjalnie na ten wieczór z Placu Defilad.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Do wypożyczenia słuchawek niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem.

Liczba słuchawek (200) oraz miejsc na w sali Ziemia Obiecana (120) jest ograniczona, warto więc przyjść trochę wcześniej.

Zobacz również