Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Mały ptaszek i wiewiórka”, reż. Lena von Dohren
Powrót

Filmy na śniadanie | Smaczny początek Kina Dzieci

Zapraszamy na rodzinne śniadanie, podczas którego obejrzymy pięć wielokrotnie nagradzanych krótkometrażowych filmów dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat, bawiąc się, rozmawiając i dzieląc kinowymi emocjami.
Data
SO   26 / 09 / 2015
Godzina
10:00  –  12:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Café Gorączka | Parter

Śniadanie, poza tym, że rozpocznie drugi dzień naszego festiwalu, zainauguruje również – razem z 15 innymi kawiarniami w Warszawie – drugą edycję festiwalu filmowego Kino Dzieci, który w zeszłym roku przyciągnął do kin ponad 11 tysięcy widzów.

Poniżej przedstawiamy filmy, które będzie można zobaczyć podczas śniadania. Seanse będą przeplatane warsztatami plastycznymi i rozwojowymi dla dzieci i rodziców.

Gruffalo, reż. Max Lang, Jakob Schuh, 2009, 24 minuty

Film opowiada o budowaniu niezależności oraz przyzwoleniu na niesforność i popełnianie błędów, które są elementem dorastania.

Słoń i rower, reż. Olesya Shchukina, 2014, 9 minut

Animacja wycinankowa o słoniu, który żyje w mieście między ludźmi i pracuje jako zamiatacz ulic. Pewnego dnia widzi billboard z reklamą roweru, który wydaje się być w idealnym dla niego rozmiarze.

List, reż. Isabelle Favez, 2015, 6 minut

Film animowany o dziewczynie, która mieszka sama ze swoim kotem w małym miasteczku. Różnią się od siebie całkowicie – ona ma dobre serce, on jest bezdusznym myśliwym.

Mały ptaszek i wiewiórka, reż. Lena von Dohren, 2015, 5 minut

Animacja dla najmłodszych. Ostatni kolorowy liść zwisa z dużej gałęzi. Ptaszek chciałby go podlać, ale wiewiórka właśnie zabrała mu konewkę i skacze z nią z drzewa na drzewo.

Raz, dwa, trzy – drzewo patrzy, reż. Yulia Aronova, 2015, 7 minut

Animowana historia drzewa, które pozornie nie różni się niczym od pozostałych, a jednak pewnego dnia wskakuje w kalosze i wyrusza na spacer.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc, warto więc przyjść trochę wcześniej.

Festiwal Filmowy Kino Dzieci | Zanurz się w filmie!

Festiwal Filmowy Kino Dzieci to wielkie święto filmów dla najmłodszych i okazja do wyjątkowych rodzinnych przeżyć. Jego druga edycja odbędzie się w dniach 26 września – 4 października w  kilkunastu miastach w Polsce.

W programie 70 opowieści – animacji, fabuł i krótkich metraży. To tytuły nagradzane na międzynarodowych festiwalach i oklaskiwane przez małoletnich widzów na całym świecie. Wiele z nich w Polsce można będzie obejrzeć po raz pierwszy.

Wśród festiwalowych propozycji są nominowane do Oscarów krótkie metraże: Ja i mój rower oraz Boogaloo i Graham, a także brazylijska animacja Chłopiec i świat (odkrycie prestiżowego Annecy International Animatef Film Festival).

Na zaproszenie festiwalu przyjedzie Gunilla Bergström, autorka słynnych książek o Albercie Albertsonie, by razem z polskimi dziećmi obejrzeć swojego bohatera na dużym ekranie. Ważnym wydarzeniem będzie pokaz Magicznych świąt Kacpra i Emmy, czyli bijącej rekordy frekwencyjne w Norwegii opowieści o parze przedszkolaków. Pierwsza część serii „Kacper i Emma” zdobyła najważniejsze nagrody ubiegłorocznego Kina Dzieci i w tym roku podczas festiwalu ukaże się na DVD. Kino Dzieci to nie tylko pokazy filmowe, ale również wydarzenia łączące film, muzykę, sztuki wizualne i dobrą zabawę.

Więcej o festiwalu na: kinodzieci.pl oraz facebook.com/dzieciakinahoryzoncie

Zobacz również