Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Plakat festiwalu Animator
Powrót

Festiwal Animator | Poznań

Do Poznania przyjadą z całego świata ludzie związani ze światem filmu animowanego: twórcy, teoretycy, producenci i przede wszystkim – widzowie. W ciągu siedmiu festiwalowych dni publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w kilkudziesięciu wydarzeniach, prezentujących kilkaset produkcji.
Data
od: PT   10 / 07 / 2015
do: CZ   16 / 07 / 2015
Godzina
10:00
21:00
Miejsce
Poznań


Tym, co wyróżnia festiwal spośród innych tego typu są na pewno wydarzenia specjalne, często interdyscyplinarne, w ramach których zobaczymy brytyjski duet Sculpture, projekt dIP Jakuba Lecha i Bogumiła Misali z IP Group oraz premierę projektu autorstwa Kathy Rose – Opera wnętrza, łączącego animację, muzykę i taniec.

Będziemy gościć też Suzan Pitt – autorkę głośnego Szparaga, Erica Goldberga – twórcę Pocahontas i Raoula Servais – reżysera kilkudziesięciu filmów krótkometrażowych, laureata nagród na festiwalach w Cannes, Wenecji i Annecy.

Festiwal to jednak nie tylko retrospektywy, pokazy z muzyką na żywo, warsztaty i wykłady, ale przede wszystkim Międzynarodowy Konkurs Filmów Animowanych, czyli przegląd aktualnych trendów w animacji i najnowszych produkcji ze świata. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 10–16 lipca, ale już od 7 lipca widzowie będą mieli szansę obejrzeć filmy, które nie przeszły selekcji konkursowej i wybrać jeden z nich, który z dziką kartą stanie do filmowej rywalizacji o Złotego, Srebrnego i Brązowego Pegaza.

NInA jest partnerem festiwalu i fundatorem Nagrody Srebrnego Pegaza w wysokości 25 000 złotych.

Więcej informacji o festiwalu i biletach na poszczególne wydarzenia można znaleźć na stronie wydarzenia.

Zobacz również