Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Stefan Wesołowski fot. Rafał Kołsut
Powrót

Echa. Korzyński 80. | Koncert i dyskusja

Podczas wieczoru w FINA porozmawiamy o renesansie zainteresowania twórczością Korzyńskiego, a także posłuchamy, jak estetyka jego utworów z lat 70. i 80. inspiruje twórców młodszego pokolenia.
Data
SO   07 / 03 / 2020
Godzina
19:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Świadomie czy nie, wszyscy znamy twórczość Andrzeja Korzyńskiego. Kompozytora, który napisał muzykę do klasycznych dzieł Wajdy i Żuławskiego, ale też do Akademii Pana Kleksa czy W pustyni i w puszczy. I choć pierwszy wydany w Polsce po wojnie album z muzyką filmową zbierał dzieła Korzyńskiego, dopiero w mijającej dekadzie jego twórczość zaczęła budzić należne jej zainteresowanie. Przyczyniły się do tego płyty wydawane przez brytyjską wytwórnię Finders Keepers i polskie GAD Records, a także książkowe i filmowe opracowania oraz remiksy jego utworów. Podczas wieczoru w FINA przysłuchujemy się echom dorobku kompozytora.

Program

19:00 | Echa. Korzyński 80 | spotkanie

W rozmowie o fenomenie Korzyńskiego i nowej fali jego popularności wezmą udział: szef wytwórni GAD Records – Michał Wilczyński, kompozytor Stefan Wesołowski oraz publicysta Bartek Chaciński. Rozmowę poprowadzi Jan Błaszczak z działu programowego FINA.

20:00 | Stefan Wesołowski | koncert

Podczas premierowego wykonania Wesołowski zaprezentuje na żywo muzykę napisaną do dokumentu Ucieczka na Srebrny Glob w reżyserii Jakuba Mikurdy. Kompozytor tak opowiada o tych utworach: „Są one rodzajem hołdu dla brzmienia i języka, które Korzyński odkrył dla polskiego kina. Są również impresją na temat świata i estetyki mojego dzieciństwa. Muzyka do filmu została stworzona całkowicie na syntezatorach analogowych z lat 70. i 80. oraz z użyciem analogowych efektów […] Na koniec zszyłem całość fakturami rozpisanymi na cztery wiolonczele.”

Stefan Wesołowski wystąpi wraz z kwartetem wiolonczelistów w składzie: Krzysztof Pawłowski, Michał Pepol, Tomasz Pokrzywiński, Anna Śmiszek-Wesołowska.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w koncercie będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również