Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Dawid Ogrodnik i Tomasz Kot, fot. Alvernia Studios Next Film
Powrót

Disco polo | Letnie kino NInA

Skoro Wszystko jest muzyką (jak głosi tytuł naszego muzyczno-filmowego cyklu), to zapraszamy na wieczór z Disco polo! Wrócimy do szalonych lat dziewięćdziesiątych, gdy nad Wisłą zagościł wolny rynek, a cała Polska śniła amerykański sen.
Data
CZ   06 / 08 / 2015
Godzina
19:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Disco polo to jednocześnie thriller, komedia romantyczna i groteskowy film drogi. Tomek i Rudy – chłopaki z prowincji napędzani pasją i marzeniami – zaczynają discopolową karierę od koncertów w remizach i wiejskich dyskotekach, by w końcu wedrzeć się na popowe salony. Tam zaś króluje Daniel Polak (Tomasz Kot) i jego wytwórnia Alfa. Tomek zakochuje się w pięknej i ekscentrycznej diwie Gensoninie (Joanna Kulig), zdobywa pieniądze i sławę, a wszystkie dziewczyny tańczą tylko dla niego. Wkrótce jednak okazuje się, że każdy sukces ma swoje ukryte koszty.

W rolach wschodzących gwiazd disco: Dawid Ogrodnik, Piotr Głowacki, Joanna Kulig i Aleksandra Hamkało. Towarzyszą im: Tomasz Kot, Iwona Bielska, Jacek Koman, Janusz Chabior, Juliusz Chrząstowski i Mariusz Drężek. Gościnnie występują wykonawcy muzyki disco polo: Radosław Liszewski, Tomasz Niecik i Robert Klatt.

Film wyreżyserował Maciej Bochniak, autor pełnometrażowego dokumentu Miliard szczęśliwych ludzi o chińskiej przygodzie zespołu Bayer Full. Scenariusz do Disco polo reżyser napisał wspólnie z Mateuszem Kościukiewiczem.

Ścieżka muzyczna filmu zawiera 26 discopolowych evergreenów w wykonaniu zespołów Weekend, Akcent, Skanner, Niecik, Classic, Boys i innych.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z reżyserem filmu Maciejem Bochniakiem. Poprowadzi je Łukasz Knap (NInA).

Wejściówki

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej. 

Film trwa 104 minuty.

 

Zwiastun filmu „Disco polo”", reż. Maciej Bochniak

Zobacz również