Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
„Diagnosis", mat. promocyjne
Powrót

Diagnosis | Teraz–wtedy

Czy miasto ma podświadomość? Czy miejsce posiada duszę? Zapraszamy na dwie dokumentalne podróże do miejsc pozornie znanych – Łodzi i krakowskiego Kazimierza. POKAZ ODBĘDZIE SIĘ ZGODNIE Z PLANEM.
Data
ŚR   11 / 03 / 2020
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Teraz–wtedy. Polska Szkoła Dokumentu.

Program

19:00 TERAZ | Diagnosis, reż. Ewa Podgórska, 2018, 78 minut

Mieszkańcy miasta poddają się psychoanalizie, podróżując w głąb własnych uczuć w stosunku do miejsca, w którym żyją. Chociaż bohaterowie się zmieniają, współtworzą tę samą historię – tak jakby dawali głos podświadomości miasta.

20:15 Spotkanie z reżyserką. Prowadzi Michał Oleszczyk

20:45 WTEDY | Takie miejsce, reż. Andrzej Titkow, 1985, 11 minut

Nastrojowe zdjęcia Jacka Petryckiego rejestrują żydowski cmentarz, macewy, synagogę, malowidła ścienne – ostatnie ślady dawnej obecności, jakie zostały po Żydach z Kazimierza.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Zobacz również