Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Fototeka FINA
Powrót

Diabeł | W dobrym gatunku

Historia powstawania horroru Diabeł Andrzeja Żuławskiego – jego przygody z cenzurą, wieloletnie „półkownikowanie” i przymusowa emigracja twórcy – sama stanowi materiał na film grozy.
Data
ŚR   13 / 12 / 2017
Godzina
19:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu W dobrym gatunku.

Diabeł, reż. Andrzej Żuławski, 1972 (1988), 119 minut

Jakub (Leszek Teleszyński) – młody szlachcic, który próbuje rozliczyć się ze światem i własną przeszłością – cierpi na romantyczną gorączkę. Nieznajomy (Wojciech Pszoniak) niekoniecznie mu w tym pomoże, ale – jak obiecuje – może o tym wszystkim zatańczyć.

Spotkanie

Po projekcji Kaja Klimek poprowadzi rozmowę o kinematografii Andrzeja Żuławskiego i miejscu horroru w polskim kinie. Jej gościem będzie Kuba Mikurda, teoretyk filmu i reżyser dokumentu o Walerianie Borowczyku (2018).

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również