Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały dystrybutora
Powrót

Diabeł i Daniel Johnston | Wieczne lato: muzyka

Wśród jego fanów znajdziemy Cobaina, Waitsa czy Lanę del Rey – „Diabeł i Daniel Johnston” to dokument o genialnym outsiderze i demonach, który musiał stawić czoło.
Data
CZ   09 / 08 / 2018
Godzina
20:00  –  22:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Wieczne lato: muzyka.

Diabeł i Daniel Johnston, reż. Jeff Feuerzeig, 2015, 110 min

Nagrodzony na festiwalu w Sundance dokument Jeffa Feuerzeiga przybliża historię muzyka będącego zarówno outsiderem, jak i ikoną. Daniel Johnston, bo o nim mowa, swoich pierwszych fanów rekrutował w lokalnym fast foodzie, w którym pracował. Jego półamatorski, obezwładniająco szczery i zaskakująco melodyjny pop-folk zaczął zdobywać muzykowi lojalną publiczność. Liczba  fanów Johnstona znacząco wzrosła, kiedy w koszulce promującej jego płytę zaczął pozować sam Kurt Cobain. Niestety, postępujące choroba psychiczna nie pozwoliła Johnstonowi osiągnąć komercyjnego sukcesu. Do dziś ma jednak spore grono wyznawców, w którym znaleźć można wielu wybitnych muzyków. Jego utwory wykonywali m.in. Tom Waits, Beck, Lana Del Rey oraz The Flaming Lips. W 2017 roku Johnston miał wystąpić na OFF Festivalu – niestety, koncert został anulowany ze względu na stan zdrowia artysty.

Pokaz filmu odbywa się dzięki współpracy z Galerią tak

Wstęp 

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również