Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
okładka książki „Delfin w malinach”
Powrót

Delfin w malinach | Wieczór z autorami Dwutygodnika

Zapraszamy na śledzik Dwutygodnika i premierę wydanej wspólnie z wydawnictwem Czarne książki „Delfin w malinach. Snobizmy i obyczaje ostatniej dekady”.
Data
N   03 / 12 / 2017
Godzina
17:00
Miejsce
barStudio
plac Defilad 1
Warszawa

Nie jest łatwo określić, kiedy zaczęła się ta dekada dekad, ta superdekada. Co ją charakteryzowało i sprawiło, że była taka bogata, radosna, wyjątkowa? Przeniesienie życia towarzyskiego i literackiego na Facebooka, hipsterrealizm w kinie polskim, vaporwave, beka jako źródło udręki i uciechy, wysyp memów, gifów i sucharów, moda na bieganie, które zyskało status medytacji w ruchu? A może wcale nie było i nie jest wesolutko? A może nasze życie jest wegetacją w kapsułach własnych pokoi, które dzięki internetowi służą nam za wygodną ambasadę mizantropii? O tym właśnie jest ta książka. I taka właśnie jest ta nasza dziwaczna dekada o nowym smaku polskim – delfina w malinach.

Książka ukazuje się we wspólnej serii „Dwutygodnika” i wydawnictwa Czarne. W trakcie spotkania będzie dostępna w promocyjnej cenie.

Autorzy: Jakub Banasiak, Jakub Bożek, Olga Drenda, Jakub Dymek, Małgorzata Dziewulska, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Mirosław Filiciak, Łukasz Gorczyca, Maciej Jakubowiak, Joanna Krakowska, Zofia Król, Iwona Kurz, Michał Paweł Markowski, Łukasz Najder, Wojciech Nowicki, Agata Pyzik, Bartosz Sadulski, Karol Sienkiewicz, Robert Siewiorek, Sebastian Smoliński, Jakub Socha, Jan Sowa, Stach Szabłowski, Ziemowit Szczerek, Jan Topolski, Konstanty Usenko, Jakub Wencel, Marcin Wicha.

Program

17:00 Rozmowa o ostatniej dekadzie

Z Iwoną Kurz i Łukaszem Najderem porozmawia redaktorka naczelna Dwutygodnik.com Zofia Król.

18:30 Somebody that I used to know | Performans Marii Magdaleny Kozłowskiej

Maria Magdalena stara się sprzedać publiczności pomysł na nowy serial. Karolina nie jest w stanie nawiązać głębszych więzi z nikim, kto staje na jej drodze. Dziewczyny spotykają się na nietypowej terapii, by spędzić czas w sposób współczesny, odwołując się do nostalgicznych strategii. Koncepcja, performans: Maria Magdalena Kozłowska, sopran: Karolina Karpińska, muzyka: Jan Tomza - Osiecki.

19:00 Poncz, śledź, sety didżejskie i występy artystyczne naszych autorów

Wstęp wolny

 

Wydarzenie na Facebooku

Zobacz również