Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Dekalog VI | Pokaz i dyskusja

Kinową wersję „Dekalogu VI” – „Krótki film o miłości” – uhonorowano m.in. Złotymi Lwami w Gdyni i Nagrodą Specjalną Jury na festiwalu w San Sebastian.
Data
CZ   01 / 12 / 2016
Godzina
18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Dekalog Kieślowskiego.

Dekalog VI, reż. Krzysztof Kieślowski, 1988, 58 minut

Na warszawskim blokowisku mieszka niepozorny i wrażliwy młody mężczyzna, Tomasz (Olaf Lubaszenko). Wieczory spędza podglądając przez lunetę Magdę (Grażyna Szapołowska) – starszą od siebie kobietę, która prowadzi bujne życie erotyczne. Jego fascynacja z czasem przeradza się w miłość. Kiedy Magda orientuje się, że jest obserwowana, dochodzi do konfrontacji.

Spotkanie

Pokazowi będzie towarzyszyć rozmowa z ks. Grzegorzem Michalczykiem oraz dr Alicją Długołęcką, specjalistką z zakresu poradnictwa i rehabilitacji psychoseksualnej, autorką wielu publikacji m.in. Seks na wysokich obcasach, Rekonstrukcja kobiecości: droga do samoakceptacji. Spotkanie poprowadzi Paweł Dobrowolski, dyrektor festiwalu NOWE EPIFANIE/Gorzkie Żale, a wcześniej kierownik literacki, manager i dramaturg w TR Warszawa, Teatrze Studio, Teatrze Polskim i Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Jest jednym z trzech współtwórców kampanii Przekażmy sobie znak pokoju.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Zobacz również