Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Dekalog IV | Pokaz i dyskusja

Jedna z najwybitniejszych, zdaniem krytyków, części cyklu, skupia się na obserwacji skomplikowanych relacji łączących dorastającą dziewczynę i jej ojca.
Data
CZ   17 / 11 / 2016
Godzina
18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Dekalog Kieślowskiego.

Dekalog IV, reż. Krzysztof Kieślowski, 1988, 55 minut

Kiedy Anka (Joanna Biedrzyńska) dowiaduje się, że prawdopodobnie nie jest biologiczną córką Michała (Janusz Gajos), między obojgiem rozpoczyna się subtelna gra. Okazuje się, że on jest zafascynowany jej przemianą w kobietę, a ona – jego dojrzałością. Na jaw wychodzą skrywane przez lata tęsknoty i pragnienia o kazirodczym zabarwieniu, które wymuszają na nich określenie na nowo wzajemnych uczuć. Odtwórcy głównych ról zebrali wiele pochwał za stworzenie niejednoznacznych i bogatych wewnętrznie postaci.

Spotkanie

Pokazowi będzie rozmowa z Danutą Golec, psychoterapeutką z Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, tłumaczką i wydawcą książek z dziedziny psychoanalizy i psychoterapii psychoanalitycznej (Oficyna Ingenium).

Spotkanie poprowadzi Paweł Dobrowolski, dyrektor festiwalu NOWE EPIFANIE/Gorzkie Żale, a wcześniej kierownik literacki, manager i dramaturg w TR Warszawa, Teatrze Studio, Teatrze Polskim i Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Jest jednym z trzech współtwórców kampanii Przekażmy sobie znak pokoju.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

 

Zobacz również