Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. promocyjne
Powrót

Dekalog I | Pokaz i dyskusja

Zobacz pierwszy film z cyklu „Dekalog" i weź udział w dyskusji poświęconej roli jaką w naszym życiu pełni technologia i ufności jaką w niej pokładamy. Pokazowi będzie towarzyszyć dyskusja z udziałem prof. Ewy Łętowskiej i ks. Andrzeja Lutra, którą poprowadzi Paweł Dobrowolski.
Data
CZ   27 / 10 / 2016
Godzina
18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Dekalog Kieślowskiego.

Dekalog I, reż. Krzysztof Kieślowski, 1988, 53 minuty

Centralne miejsce w domu Krzysztofa, racjonalisty i ateisty, zajmuje komputer, służący do wykonywania naukowych doświadczeń i zapisu codziennych obserwacji. Ofiarowuje swojemu synowi Pawłowi wymarzone łyżwy i – ufając w pełni swoim precyzyjnym obliczeniom meteorologicznym – zgadza się na to, aby po szkole poszedł pojeździć na zamarzniętym jeziorku.

Spotkanie

Pokazowi będzie towarzyszyć dyskusja z udziałem prof. Ewy Łętowskiej i ks. Andrzeja Lutra, którą poprowadzi Paweł Dobrowolski.

Gospodarz cyklu Paweł Dobrowolski jest dyrektorem festiwalu NOWE EPIFANIE/Gorzkie Żale. Wcześniej był kierownikiem literackim, menedżerem i dramaturgiem w TR Warszawa, Teatrze Studio, Teatrze Polskim i Teatrze Wielkim – Operze Narodowej. Jest jednym z trzech współtwórców kampanii Przekażmy sobie znak pokoju.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Wydarzenie na Facebooku

Zobacz również