Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Powrót

Czym jest edukacja medialna i cyfrowa? | Webinarium

Nie możesz dojechać do Warszawy na szkolenie stacjonarne? Nic straconego! Weź udział w dwóch webinariach poświęconych edukacji medialnej i wyzwaniom, jakie niesie praca z pokoleniem Z.
Data
CZ   29 / 10 / 2015
Godzina
19:00  –  20:00
Miejsce
Internet


Pierwsze webinarium traktujemy jako okazję do wypracowania wspólnego języka. Prawie wszyscy posługujemy się pojęciami, które w zależności od okazji znaczyć mogą różne rzeczy dla różnych ludzi. Chcemy więc sprawdzić, co może się kryć pod pojęciem edukacji medialnej i cyfrowej? Omówimy różne sposoby jego rozumienia, zastanowimy się nad kwestiami spornymi i możliwościami dalszego rozwoju dyscypliny. Zapraszamy nauczycieli, pedagogów, bibliotekarzy, animatorów i wszystkich, którzy zajmują się edukacją młodzieży.

Webinarium poprowadzi Jarosław Lipszyc z Fundacji Nowoczesna Polska.

Kolejne webinarium odbędzie się 25 listopada 2015 i będzie poświęcone temu jak pokolenie Z korzysta z serwisów społecznościowych.

Czym jest webinarium i jak wziąć w nim udział?

Webinarium to spotkanie online, w którym możesz wziąć udział nie wychodząc z domu. Po zalogowaniu będziesz mógł nie tylko zobaczyć i usłyszeć wykładowcę, ale też zadać mu swoje pytanie na czacie.

Jeśli chcesz wziąć udział w wykładzie, wypełnij formularz zgłoszeniowy. Dzień przed spotkaniem wyślemy ci zaproszenie, w którym znajdziesz krótką instrukcję dołączenia do spotkania. W pierwszej części każdego webinarium odbędzie się wykład, natomiast przez ostatnie 15 minut uczestnicy spotkania będą mogli zadawać prelegentom swoje pytania.

Pracownia 2.0

Wykłady stanowią uzupełnienie szkolenia Pracownia 2.0. Tegoroczna edycja Pracowni 2.0 odbywa się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Partnerami projektu są Fundacja Orange i Superbelfrzy RP.

Zobacz również