Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. Learn Do Share
Powrót

Czy storytelling może zmienić świat? | Konferencja Learn Do Share

Współorganizujemy warszawską edycję Learn Do Share, międzynarodowego cyklu spotkań o przyszłości mediów, nowych sposobach narracji i projektach transmedialnych. Zapraszamy do udziału i dyskusji o tym, jak wykorzystać kreatywność, storytelling i nowe technologie do działania na rzecz dobra publicznego.
Data
ŚR   24 / 06 / 2015
Godzina
09:15  –  18:15
Miejsce
Stadion Narodowy
Księcia Józefa Poniatowskiego 1
03-901
Warszawa

Program wydarzenia składa się z trzech części:

Learn

W części konferencyjnej będziemy uczyć się od najlepszych. Agata Kołacz opowie o tym jak tożsamość i działalność NInA przenikają się i łączą w sferze online i offline. Wystąpią też między innymi: Lance Weiler (USA), Claire Leproust (FRA), Francis Pisani (FRA), Aleksandra Przegalińska (Polska) i Antoine Cayrol (FR).

Do

Podczas warsztatów będziemy pracować nad wykorzystaniem nowych idei w pracy nad problemami społecznymi. Poznamy takie rozwiązania takie jak interaktywna mapa miasta dla osób z dysfunkcją wzroku i gry jako narzędzie diagnostyczne dla dzieci z zaburzeniami zachowania. Warsztaty przeprowadzą między innymi Lance Weiler i przedstawiciele firmy Google.

Share

Dzielimy się tym, co zrobiliśmy i czego się nauczyliśmy. Prezentacje poprowadzą między innymi przedstawiciele harimata.co, getfinity.com i studenci z Akademii Koźmińskiego w Warszawie.

Dla kogo?

Konferencja ma charakter multidyscyplinarny i otwarty. Jest adresowana między innymi do:

- twórców audiowizualnych: producentów, reżyserów, scenarzystów, designerów

- branży IT - informatyków, programistów, projektantów gier

- przedstawicieli mediów i branży reklamowej

- działaczy społecznych

- marketerów i przedstawicieli biznesu

- studentów

Zasady uczestnictwa

Udział w konferencji jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji przez formularz dostępny na stronie wydarzenia.

Więcej o Learn Do Share

Lance Weiler – filmowiec, storyteller i innowator społeczny zorganizował w 2007 roku wydarzenie pod nazwą DIY Days, zakładając, że kreatywność, zabawa i opowiadanie historii mogą stać się rozwiązaniem złożonych problemów społecznych. Co się stanie jeśli zaczną ze sobą współpracować twórcy audiowizualni, projektanci gier, dziennikarze, designerzy, filozofowie, inżynierowie, naukowcy, działacze społeczni i marketerzy? Co to znaczy „wspólne dobro”? Czy możemy projektować z ludźmi a nie dla nich?

 

Lance Weiler opowiada o inicjatywie DIY Days

DIY Days ewoluowało z czasem w cykl spotkań Learn Do Share, który miał już 11 odsłon i który z lokalnego wydarzenia zmienił się w imprezę o międzynarodowym zasięgu. W tym roku przyszedł czas na Warszawę. Eksperci z USA, Francji, Wielkiej Brytanii i Polski przedstawią najnowsze trendy w sposobach komunikacji społecznej, storytellingu, gamifikacji i virtual reality. Zbadamy w jaki sposób możemy zaangażować transmedia i najnowsze technologie do stworzenia projektόw poprawiających jakość życia społecznego. Hasło dla Warszawy to Innovation For Good.

Zobacz również