Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
kadr z filmu „Sen o Warszawie”
Powrót

Dwa filmy o Czesławie Niemenie | Klub seniora

W ramach Klubu Seniora co miesiąc prezentujemy zestaw filmów dokumentalnych. Tym razem zobaczymy dwa filmy o Czesławie Niemenie: „Sen o Warszawie” i „Sukces”.
Data
CZ   18 / 01 / 2018
Godzina
11:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Program

Sukces, reż. Marek Piwowski, Polska, 1968, 13 minut

Portret Czesława Niemena widziany oczami naczelnego ironisty polskiego dokumentu – Marka Piwowskiego. Na film składają się wypowiedzi Czesława Niemena i fragmenty jego studyjnych prób z muzykami zespołu Akwarele, przygotowujących wspólnie piosenki na płytę Sukces.

Sen o Warszawie, reż. Krzysztof Magowski, Polska, 2014, 104 minuty

Biograficzny film o Czesławie Niemenie. Opowiadają o nim przyjaciele, członkowie rodziny, krytycy, dziennikarze muzyczni, autorzy biografii. Wyłania się sylwetka utalentowanego muzyka, który nie wahał się – w imię swojej twórczości – rezygnować z odcinania kuponów od własnej popularności. Film porusza również kontrowersje związane z filmem Sukces z 1968 roku, w którym został przedstawiony w niekorzystnym świetle.

Spotkanie

Po projekcjach zapraszamy na rozmowę z reżyserem filmu Sen o Warszawie Krzysztofem Magowskim oraz niemenologiem Tadeuszem Sklińskim. Spotkanie poprowadzi Andrzej Bukowiecki.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 11:00. Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również