Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Czerwony pająk”, reż. Marcin Koszałka, fot. Adam Golec, mat. promocyjne
Powrót

Czerwony pająk | Ludzie kina

Zobacz debiut fabularny Marcina Koszałki i posłuchaj rozmowy z Magdaleną Dipont o specyfice pracy scenografki filmowej.
Data
ŚR   25 / 10 / 2017
Godzina
19:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Ludzie kina

Program

Czerwony pająk, reż. Marcin Koszałka, 2015, 95 minut

Młody skoczek do wody Karol Kremer staje się przypadkowym światkiem makabrycznego morderstwa. Zaczyna śledzić mordercę i powoli wchodzić z nim w dziwną grę. Śmierć i morderstwo coraz bardziej go fascynują. Dokąd zaprowadzi ich ta niepokojąca relacja? Bardzo konsekwentny i spójny artystycznie obraz beznadziei codziennego życia w Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej w latach 60. Scenariusz powstał z połączenia miejskich legend oraz autentycznej historii Karola Kota – polskiego seryjnego mordercy działającego w Krakowie. Uwagę zwracają fantastyczne zdjęcia, ale też bardzo dobrze z nimi współgrające stonowane scenografie i kostiumy.

Spotkanie  

Po seansie zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Dipont, która opowie o kulisach pracy przy przygotowywaniu scenografii – nie tylko do Czerwonego pająka. Spotkanie poprowadzi filmoznawca i kurator cyklu – Tomasz Kolankiewicz. 

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również