Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Adam Golec
Powrót

Czerwony pająk | Piękni czterdziestoletni

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że mamy do czynienia z klasycznym kinem gatunkowym – mrocznym thrillerem o seryjnym zabójcy czasów PRL-u. Koszałka nie podaje gotowych odpowiedzi, nie podąża za utartymi schematami, tylko sprawdza, jak sami zareagujemy na zło.
Data
PT   22 / 07 / 2016
Godzina
21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Dziedziniec Cztery Pory Roku

Pokaz odbywa się w ramach wakacyjnego cyklu Piękni czterdziestoletni

Czerwony Pająk, reż. Marcin Koszałka (ur. 1970), 2015, 95 minut

Uznany dokumentalista Marcin Koszałka stawia pierwsze kroki w świecie fabuły. Historia przedstawiona przez reżysera bazuje na losach krakowskiego mordercy, Karola Kota. Czerwony pająk nie jest jednak thrillerem, w którym staramy się rozwikłać kryminalną zagadkę.

Reżyser nie tłumaczy motywacji bohaterów, nie psychologizuje – a zamiast tego każe widzowi podejmować pewne decyzje samemu. Takie prowadzenie fabuły trafiło w gusta krytyków między innymi „Variety” czy „The Hollywood Reporter”, którzy o fabularnym debiucie Koszałki pisali w samych superlatywach.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pokaz odbędzie się w kinie plenerowym. Nie zapomnij dokumentu ze zdjęciem – będzie niezbędny do wypożyczenia słuchawek! 

Przy niesprzyjającej pogodzie projekcja odbędzie się w sali audiowizualnej.

Cykl Piękni czterdziestoletni | Kino letnie NInA odbywa się w ramach Filmowej Stolicy Lata

undefined

Wydarzenie na Facebooku

Zobacz również