Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały organizatora
Powrót

Człowiek i świat. Warsztat z Muzykoteką Szkolną | Do zobaczenia. Odkrywamy archiwa!

Nowy rok witamy warsztatami dotyczącymi muzyki i dźwięku w filmie. O jego roli opowiedzą eksperci z WCIES i Muzykoteki Szkolnej.
Data
SO   12 / 01 / 2019
Godzina
10:00  –  18:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa

Program

Pokazem animacji z bloku Człowiek i świat rozpoczniemy kolejne spotkanie odkrywające archiwalne skarby z zasobów FINA. Tym razem poznamy pierwszy film Daniela Szczechury pt. Maszyna z 1961 roku i zachwycającą lalkową animację Włodzimierza Haupego pt. Cyrk z 1956 roku. Postaramy się nie tylko powiązać te dwa, na pozór zupełnie różne, filmy, ale także udowodnić, że są dobrym materiałem, aby dowiedzieć się, co właściwie słychać w kinie?

Podczas warsztatów dowiemy się czy oglądając film słyszymy to, co bohaterowie na ekranie? Jak silnie działa na nas muzyka w kinie? Czy wraz z wyłączonym dźwiękiem możemy wyłączyć nasze emocje? O tym, jak zainteresować młodego widza muzyką i dźwiękiem w filmie, opowie podczas warsztatów metodycznych dyrektor Arkadiusz Walczak (WCIES). W trakcie spotkania kreatywnego, którym pokieruje Jan Topolski z Muzykoteki Szkolnej, dowiemy się zaś, czym jest dźwięk diegetyczny i jak działa na nas, a jak na filmowych bohaterów.

Rejestracja

Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić formularz rejestracyjny.

Szkolenie upoważnia do odbioru zaświadczenia.

Osobom spoza Warszawy organizator zapewnia nocleg (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).

W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji FINA:

Katarzyna Sosnowska | ksosnowska@fn.org.pl | tel: 22 182 47 62

Partnerzy

Partnerem cyklu Filmoteki Szkolnej Do zobaczenia. Odkrywamy archiwa! jest Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Teatroteka Szkolna i Muzykoteka Szkolna. Wydarzenie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wszystkie filmy prezentowane podczas cyklu warsztatów Filmoteki Szkolnej Do zobaczenia. Odkrywamy archiwa! będą dostępne bezpłatnie, po zalogowaniu się, na stronie www.FilmotekaSzkolna.pl

Zobacz również