Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Córki dancingu”, reż. Agnieszka Smoczyńska, fot. materiały promocyjne
Powrót

Córki dancingu | Ludzie kina

Pokazowi głośnego filmu o pięknie śpiewających, lecz śmiertelnie niebezpiecznych syrenach towarzyszyć będzie spotkanie z autorkami muzyki – siostrami Wrońskimi.
Data
ŚR   11 / 10 / 2017
Godzina
19:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach cyklu Ludzie kina

Program

Córki dancingu, reż. Agnieszka Smoczyńska, 2015, 89 minut

Trawestacja klasycznej baśni Andersena podana jako zaskakująca hybryda horroru, musicalu i filmu o dorastaniu – a wszystko to w odrealnionej Warszawie lat osiemdziesiątych. Córki dancingu zrobiły furorę na festiwalu w Sundance, gdzie zdobyły nagrodę specjalną jury. Ostatecznie film był laureatem konkursów na kilku kontynentach, wchodząc do regularnej dystrybucji kinowej m. in. w USA, Japonii i Tajlandii.

Spotkanie  

Po seansie zapraszamy na spotkanie z siostrami Barbarą i Zuzanną Wrońskimi znanymi szerzej z zespołu Ballady i Romanse. W trakcie rozmowy artystki opowiedzą o kulisach przygotowywania ścieżki dźwiękowej do filmu Agnieszki Smoczyńskiej. Spotkanie poprowadzi filmoznawca i kurator cyklu – Tomasz Kolankiewicz. 

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

Zobacz również