Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały prasowe
Powrót

Cobain: Montage of Heck | Wieczne lato: muzyka

Zbudowana z przepastnych archiwów opowieść o karierze i pełnym perturbacji życiu osobistym absolutnej ikony grunge’u.
Data
CZ   23 / 08 / 2018
Godzina
20:00  –  22:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Wieczne lato: muzyka.

Cobain: Montage of Heck, reż. Brett Morgen, 2015, 145 min

Cobain: Montage of Heck to pierwszy dokument o absolutnej ikonie grunge’u nakręcony we współpracy z rodziną muzyka. Taka kooperacja umożliwiła reżyserowi – Brettowi Morgenowi dostęp do przepastnych archiwów lidera Nirvany: niepublikowanych piosenek, prywatnych filmów, zdjęć, pamiętników, grafik i demówek. Bazując na tym materiale – a także posiłkując się rejestracjami koncertów czy wywiadów – reżyser stworzył niezwykłą biografię artysty, począwszy od jego narodzin w 1967 roku aż po tragiczną śmierć w wieku 27 lat. Być to właśnie ze względu na zaangażowanie rodziny Montage of Heck koncentruje się nie na karierze muzycznej bohatera, ale na jego problemach osobistych i skomplikowanych relacjach z najbliższymi.

Wstęp 

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również