Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. materiały prasowe
Powrót

Córki dancingu | Piękni czterdziestoletni

Głośny debiut Agnieszki Smoczyńskiej przekracza granice gatunków: trudno powiedzieć, czy filmowi bliżej do musicalu, czy może raczej horroru.
Data
PT   26 / 08 / 2016
Godzina
21:30  –  23:10
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Dziedziniec Cztery Pory Roku

Pokaz odbywa się w ramach wakacyjnego cyklu Piękni czterdziestoletni

Córki dancingu, Agnieszka Smoczyńska (ur. 1978), 2015, 92 minuty

Główne bohaterki filmu, syreny Srebrna i Złota, zanurzają się w rozrywkowe życie Warszawy lat 80. To świat dancingów: tętniący muzyką, mieniący się cekinami i zakrapiany ciepłą wódką. Młode syrenki dołączają do zespołu Figi i Daktyle, błyskawicznie stając się scenicznym objawieniem. Rzucają się przy tym w wir namiętności i zapominają o swojej dzikiej syreniej naturze.

Do czasu, gdy złamane serce jednej z nich sprawi, że będzie musiała polać się krew… W tej wysmakowanej wizualnie okrutnej bajce dla dorosłych ważną rolę odgrywają szlagiery z epoki oraz kompozycje sióstr Wrońskich z grupy Ballady i Romanse. Film został obsypany nagrodami: doceniono go m.in. na festiwalach w Porto, San Francisco, Nashville i Chicago, otrzymał też Nagrodę Specjalną Jury festiwalu w Sundance za „unikalną wizję i design”. 

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pokaz odbędzie się w kinie plenerowym. Nie zapomnij dokumentu ze zdjęciem – będzie niezbędny do wypożyczenia słuchawek! 

Przy niesprzyjającej pogodzie projekcja odbędzie się w sali audiowizualnej.

Cykl Piękni czterdziestoletni | Kino letnie NInA odbywa się w ramach Filmowej Stolicy Lata

undefined

Wydarzenie na Facebooku

Zobacz również