Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. STK Theatre Concept
Powrót

Burza | Spektakl STK Theatre Concept

Przyjdź do NInA i zobacz premierę „Burzy”, spektaklu przygotowanego przez twórców młodego pokolenia czeskiego teatru. Drugie wykonanie przedstawienia odbędzie się tego samego dnia o godzinie 16:00.
Data
N   18 / 10 / 2015
Godzina
13:30  –  14:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Inspiracją dla spektaklu jest Burza Williama Szekspira, a także osobiste historie aktorów, z którymi reżyserzy stworzyli przedstawienie oparte na ruchu i twórczym wykorzystaniu najprostszych przedmiotów – krzeseł, stołów, lamp. Rekwizyty ożywają na scenie, nieustannie zmieniają swoje funkcje i znaczenia, przywołując wspomnienia, dzięki którym artyści budują wielopoziomową narrację.

Reżyseria: SKUTR – Martin Kukučka & Lukáš Trpišovský (Czechy)
Scenografia: Adriana Černá (Czechy)
Muzyka: Petr Kalab (Czechy)
Obsada: Csongor Kassai (Słowacja/Węgry), Željko Maksimović (Serbia), Przemysław Kosiński (Polska), Dawid Rafalski (Polska)

STK Theatre Concept

Grupa artystów związanych z teatrem, tańcem, nowym cyrkiem i sztuką multimediów. Założona przez reżyserski tandem SKUTR – Martina Kukučkę i Lukáša Trpišovskiego – skupia autorów łączących w swojej pracy taniec, ruch, akrobatykę i lalkarstwo oraz przykładających szczególną wagę do multimediów, roli światła i warstwy dźwiękowej.

Kolektyw zaprezentuje w NInA dwa spektakle: Burzę i Nicka. Współpracuje przy nich międzynarodowa grupa artystów z Czech, Polski, Węgier oraz Słowacji. W obsadzie „Burzy“ znaleźli się dwaj polscy aktorzy – Przemysław Kosiński i Dawid Rafalski – związani z tandemem SKUTR od roku 2008, gdy poprzez Lubuski Teatr w Zielonej Górze nawiązali współpracę z Czechami. W Nicku w jedną z głównych ról wciela się Michał Sieczkowski – czesko-polski aktor i reżyser, który od 1999 roku regularnie pracuje jako aktor w Czechach w teatrze (Teatr Narodowy w Pradze) i kinie (główne role m.in. w filmach Lebensborn, O ztracené lásce, Hany). W Polsce wyreżyserował między innymi spektakle Sallinger, Przyjacielowi, który nie uratował mi życia.

Wstęp

Wstęp na pokaz jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Spektakle z napisami w języku polskim.

Zobacz również