Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Dagny Nowak
Powrót

BNNT | FINA na ucho

Zamaskowany duet tworzący muzykę na perkusję i pocisk barytonowy zaprezentuje w FINA utwory z entuzjastycznie przyjętej przez krytykę płyty „Multiverse”.
Data
CZ   21 / 06 / 2018
Godzina
20:00  –  22:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

20:00 Pokaz filmów Konrada Smoleńskiego

Wieczór rozpoczniemy pokazem dwóch filmów autorstwa Konrada Smoleńskiego. Dokument Degrees of Freedom pokazuje działania grupy BNNT zarówno na ulicach polskich miast, jak i w przestrzeniach galeryjnych. Zarejestrowana w Kalifornii instalacja audiowizualna Energy Hunters z udziałem noise-rockowej grupy Foot Village to praca, w której Smoleński zwraca uwagę relację pomiędzy zespołem muzycznym, a performance'em, a nawet rzeźbą.  

21:00 Koncert BNNT

BNNT to duet, którego aktywność rozciągnięta jest pomiędzy muzykę, sztuki wizualne oraz performans. Dość powiedzieć, że pierwsze koncerty Konrada Smoleńskiego i Daniela Szweda odbywały się na platformie pojawiającego się znikąd busa, a ich odbiorcami byli zaskoczeni przechodnie. Zdumienie potęgował image duetu – zamaskowany perkusista i gitarzysta grający na obiekcie przypominającym pocisk ziemia-powietrze. Od tego czasu BNNT kilkukrotnie zmieniało pomysł na swoją twórczość. Smoleński i Szwed występowali na festiwalach poświęconych nowej muzyce tanecznej i grywali wielogodzinne, minimalistyczne koncerty w galeriach. Z tych doświadczeń zrodził się wydany w ubiegłym roku album Multiverse. Powoli rozwijane, oparte na powtórzeniach kompozycje wprowadzają w trans charakterystyczny dla krautrocka czy drone music, podczas gdy taneczny, mocny puls perkusji nadaje im klubowego charakteru.

 

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również