Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. materiały prasowe
Powrót

Better Person | Wakacyjna przerwa

Koncert Better Person – soulowego alter ego wokalisty Adama Byczkowskiego. Po koncercie pokaz filmu „Ucho wewnętrzne”, którego bohaterem jest Mikołaj Trzaska.
Data
ŚR   16 / 08 / 2017
Godzina
20:30  –  23:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Koncert odbywa się w ramach cyklu Wakacyjna przerwa

20:30 Better Person | Koncert

Pod pseudonimem Better Person kryje się Adam Byczkowski – instrumentalista i wokalista, który zaczynał w folkowym zespole Kyst, by porzucić go na rzecz działalności solowej. Rozpoczęcie prac pod nową banderą wiązało się również ze zmianą stylistyczną. Obecnie Byczkowski porusza się w kręgu soulu i zakorzenionego w latach 80. melancholijnego popu. W 2016 roku ukazała się pierwsza płyta Better Person „It’s Only You”, którą wydała berlińska wytwórnia Mansions and Millions.

21:30 Ucho wewnętrzne, reż. Szymon Uliasz, Magdalena Gubała, 2016, 74 minuty

Ucho wewnętrzne stanowi próbę przedstawienia artystycznej biografii Mikołaja Trzaski – saksofonisty, klarnecisty i kompozytora. W dokumencie pojawiają się muzyczni współpracownicy głównego bohatera. Poruszany jest temat improwizacji, poszukiwania tożsamości, a także dorastania w artystycznej rodzinie. 

Wstęp

Do wstępu na koncert upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19:30. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Uwaga! Osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu.

Wstęp na projekcję filmu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pokaz odbywa się na dziedzińcu z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 21:00. Liczba słuchawek jest ograniczona (200). Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych).

Zobacz również