Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Powrót

Beethoven według Maseckiego

We wtorek, 22 września w Filharmonii Narodowej Marcin Masecki zagra 3 ostatnie sonaty fortepianowe Beethovena, interpretując je z zatyczkami w uszach i w specjalnych słuchawkach wygłuszających, przybliżając się tym samym do perspektywy niesłyszącego kompozytora.
Data
WT   22 / 09 / 2015
Godzina
20:00  –  22:00
Miejsce
Filharmonia Narodowa
Jasna 5
00-950 Warszawa

Wydarzenie to będzie jednocześnie zwieńczeniem cyklu letnich koncertów artysty na Placu Defilad realizowanych przez Bar Studio i Za Grolsch Kultury. Jaki jest najprzyjemniejszy sposób na zakup biletu na koncert? Przez internet, stojąc w wielogodzinnej kolejce do kasy czy odbierając go z rąk samego artysty? Marcin Masecki, znany pianista jazzowy i klasyczny, znów zaskakuje. 18 września będzie osobiście sprzedawał bilety na swój koncert w kasie biletowej Filharmonii Narodowej, chcąc zachęcić tym samym do udziału w wydarzeniu także tych, którzy dotąd muzyki klasycznej słuchali wyłącznie w domach lub na Placu Defilad.

Michał Merczyński, dyrektor NInA podkreśla:

,,
NInA nie po raz pierwszy wspiera nietuzinkowe artystyczne przedsięwzięcia Marcina Maseckiego, przybliżające „klasyczny” repertuar szerokiemu gronu odbiorców i to w doskonałym wydaniu. Dlatego po wspólnej produkcji albumów poświęconych „Sztuce fugi” Bacha oraz Polonezom, 19 września zapraszamy do naszej zmodernizowanej siedziby na warszawskim Służewie. Będzie można spotkać się z Marcinem Maseckim. Będzie można też obejrzeć dokument dotyczący jego specyficznego wykonania „Die Kunst der Fuge” oraz rejestrację koncertu z TR Warszawa, gdzie Masecki zaprezentował utwory Scarlattiego.
,,


Na ten szczególny wieczór możemy was zaprosić dzięki współpracy Filharmonii Narodowej, Teatru Studio, Narodowego Instytutu Audiowizualnego (NInA), wytwórni Lado ABC, Urzędu m.st. Warszawy oraz animatorów kultury z Placu Defilad.

Wydarzenie jest warszawską premierą płyty Beethoven: Ostatnie sonaty fortepianowe wydanej w kooperacji Narodowego Instytutu Audiowizualnego i warszawskiej oficyny LADO ABC. 

null
mat. promocyjne

Zobacz również