Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
„Artyści”, fot. Maria Wytrykus
Powrót

Artyści | Przedpremierowy pokaz serialu

Zobacz na kilka miesięcy przed telewizyjną premierą pierwszy odcinek nowego serialu autorstwa duetu Strzępka/Demirski. Po projekcji – spotkanie z twórcami.
Data
CZ   19 / 05 / 2016
Godzina
21:00  –  22:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach Festiwalu NInA Wersja Beta | Nowa Fala Seriali.

Artyści | Sezon 1 Odcinek 1, reż. Monika Strzępka i Paweł Demirski, 2016, 47 minut

Koprodukowany przez TVP i NInA serial Artyści opowiada o losach fikcyjnego warszawskiego Teatru Popularnego. Pierwszy odcinek zaczyna się od tajemniczej śmierci dotychczasowego dyrektora. Jego ciało zostaje odnalezione podczas przedstawienia – wisi na sztankiecie nad sceną.

Serial jest pierwszą polską produkcją telewizyjną przedstawiającą kulisy współczesnego teatru – miejsca, w którym spotykają się ludzie z rozmaitych klas społecznych – od artystów (o różnym stopniu uznania) przez pracowników biurowych i administrację, po pracowników technicznych, portierów i sprzątaczki. Serial przedstawia losy kolejnych premier teatralnych, konfliktów pomiędzy pracownikami, a także ich zmagań z biurokracją. Jednocześnie jest to opowieść o codziennych problemach współczesnych Polaków, takich jak strach przed utratą pracy, perspektywa niskiej emerytury czy zawiedzione aspiracje materialne.

Spotkanie

Po projekcji zapraszamy na spotkanie z twórcami. Gośćmi Jacka Cieślaka będą twórcy serialu Monika Strzępka i Paweł Demirski, producentka Anna Jaroch-Okapiec oraz dyrektor NInA, Michał Merczyński.

Wstęp

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu jest bezpłatny.

Pierwszego dnia festiwalu (czwartek 19 maja) na sali kinowej obowiązuje pierwszeństwo wstępu dla osób z zaproszeniami.

Jeśli nie uda ci się dostać na salę, będziesz mógł tego dnia śledzić wszystkie wystąpienia oraz projekcje na dodatkowych ekranach w budynku NInA.

Zobacz również