Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Maciej Mutwil
Powrót

ARRM | Wakacyjna przerwa

Hipnotyzująca muzyka sosnowieckiego kwartetu czerpie z najlepszych stonerowych i doom-metalowych wzorców. Po koncercie pokaz filmu „Lo Sound Desert”.
Data
ŚR   19 / 07 / 2017
Godzina
20:00  –  23:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Koncert odbywa się w ramach cyklu Wakacyjna przerwa

ARRM | Koncert

Czwórka związanych ze sceną metalową muzyków, którzy w 2016 roku zadebiutowali pod nazwą ARRM. Ich powolny, hipnotyczny, trochę psychodeliczny rock oparty jest na powtarzających się bez końca akordach. Powoli budowane napięcie przywołuje na myśl późne albumy Earth lub grupy z kręgu amerykańskiego stoner-rocka i doom-metalu. W 2017 roku nakładem wytwórni Instant Classic ukazał się split z psychodelicznym, gdyńskim zespołem Lonker See. Koncert odbędzie się w sali audiowizualnej Instytutu. 

Spotkanie z reżyserem

Projekcję filmu Lo Sound Desert poprzedzi rozmowa z reżyserem – Joergiem Steineckiem. Spotkanie poprowadzi kurator cyklu – Jan Błaszczak.

Lo Sound Desert, reż. Joerg Steineck, 2016, 94 minuty

Po koncercie na dziedzińcu odbędzie się pokaz filmu Lo Sound Desert. Dokument przybliża początki muzycznego fenomenu, jakim okazał się stoner-rock. Muzycy, tak popularnych dziś zespołów, jak Queens of the Stone Age czy Kyuss opowiadają o psychodelicznych koncertach granych na pustyni i wpływie tej bezkresnej przestrzeni na ich muzykę.

Wstęp

Do wstępu na koncert upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wstęp na projekcję filmu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pokaz odbywa się na dziedzińcu z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 21:00. Liczba słuchawek jest ograniczona (200). Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych).

 

Wydarzenie na Facebooku

Zobacz również