Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. materiały promocyjne
Powrót

American Honey | Wieczne lato: przygoda

Szalona podróż przez Stany z paczką przyjaciół przy dźwiękach ulubionych płyt, a zarazem pulsująca emocjami opowieść o poszukiwaniu własnej drogi w życiu.
Data
PT   03 / 08 / 2018
Godzina
21:00  –  23:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Dziedziniec Cztery Pory Roku

Wydarzenie odbywa się w ramach plenerowego cyklu Wieczne lato: przygoda.

American Honey, reż. Andrea Arnold, USA, 2016, 162 minuty

18-letnia Star (Sasha Lane) marzy o wyrwaniu się z małego miasteczka, gdzie mieszka z ojczymem i młodszym rodzeństwem. Po kolejnej domowej kłótni opuszcza dom i dołącza do przypadkowo spotkanej grupy rówieśników, którzy wspólnie krążą kamperem po Ameryce. Łączy ich poszukiwanie łatwych pieniędzy i przygody. Grupie przewodzi Crystal (Riley Keough), a jej najbliższy współpracownik, Jake (Shia LaBeouf), bierze Star pod swoje skrzydła. Ich wspólne przygody na granicy prawa wkrótce przeradzają się w fascynację i uczucie, które zostanie wystawione na próbę.

W tej współczesnej opowieści inspirowanej autentycznymi historiami w rolach drugoplanowych wystąpili młodzi ludzie, których reżyserka, Andrea Arnold, napotkała na ulicach amerykańskich miast. To oni wybrali utwory, które złożyły się na ścieżkę dźwiękową filmu (m.in. Rihanna, Calvin Harris, The Raveonettes, Bruce Springsteen). (na podst. opisu dystrybutora)

Wstęp

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Pokaz odbywa się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 20:00. Liczba słuchawek jest ograniczona (190). Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych). W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana. Pełny regulamin wypożyczenia słuchawek znajduje się tutaj

Zobacz również