Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. materiały prasowe
Powrót

Alameda Duo | Awangarda na ucho

Starożytna muzyka grecka oraz amerykański prymitywizm to inspiracje, na które powołuje się Alameda Duo - akustyczny duet, który tworzą Mikołaj Zieliński i Jakub Ziołek.
Data
WT   26 / 09 / 2017
Godzina
20:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu: Awangarda na ucho.

Po nagraniach w trio i kwintecie Jakub Ziołek i Mikołaj Zieliński postanowili skomponować  materiał w duecie. Tym razem ich głównym punktem odniesienia nie był krautrock, psychodeliczny rock czy metal, ale muzyka starożytnej Grecji z jej specyficznymi podziałami rytmicznymi i myśleniem o melodii. Drugą inspiracją był amerykański prymitywizm, czyli muzyka grających folk i blues outsiderów pokroju Johna Fahey’a czy Robbiego Basho.  Wpływy te widać już w doborze instrumentarium – Ziołek chętnie sięga tu po 12-strunową gitarę akustyczną, a Zieliński – po tradycyjne greckie buzuki. Na przełomie sierpnia i września ukazała się debiutancka płyta Alameda Duo „The Luminous Guitar Craft of Alameda Duo”.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 19. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu koncertu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Zobacz również