Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Ahat Ili - Siostra Bogów foto: Michał Ramus
Powrót

Ahat ilï – siostra bogów | Opera według noblistki

Wybitna pisarka idzie do opery, a następnie sama kontaktuje się z kompozytorem z propozycją współpracy. Tak właśnie spotkali się Olga Tokarczuk i Aleksander Nowak, a efektem stała się adaptacja powieści "Anna In w grobowcach świata".
Data
CZ   19 / 12 / 2019
Godzina
19:00  –  21:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Ahat ilï – siostra bogów, reż. Pia Partum, 2019, 120 minut

 Przyszła noblistka, mimo braku wcześniejszych doświadczeń w tym gatunku, sama napisała zwięzłe i poetyckie zarazem libretto o utracie bliskiej osoby, walce ze śmiercią, konflikcie dwóch sióstr. Kompozytor przypisał postaciom odmienne harmonie, a świat bogów i ludzi zróżnicował językami: ci pierwsi posługują się archaicznymi, a ci drudzy – potocznym angielskim. W muzyce odwołującej się do najlepszych operowych tradycji oraz napędzanej dramatyczną akcją, historia ta nabiera pełnego, ponadczasowego blasku, co punktują dyskretna reżyseria i pomysłowe kostiumy. Przy okazji wręczenia Oldze Tokarczuk literackiej nagrody Nobla w Sztokholmie prezentujemy rejestrację spektaklu wydaną właśnie w postaci płyty Blue Ray.

Spotkanie

Przed projekcją zapraszamy na spotkanie z kompozytorem Aleksandrem Nowakiem i reżyserką Pią Partum, które poprowadzi Jan Topolski – muzykolog, krytyk muzyczny i filmowy.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. 

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Gości pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerem tel.: 22 380 49 95 (od pon. do pt. w godzinach 9–17).

Partnerzy wydarzenia

Krakowskie Biuro Festiwalowe, Polskie Wydawnictwo Muzyczne

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz również