Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
mat. promocyjne festiwalu
Powrót

Actus Humanus | Transmisja

Już po raz piąty w gdańskich zabytkach usłyszymy arcydzieła muzyki dawnej. Koncerty będą transmitowane on-line na stronie Ninateki i Muzykoteki Szkolnej. W tym roku festiwal otrzymał prestiżowe wyróżnienie EFFE – Europe for Festivals, Festivals for Europe.
Data
od: PN   07 / 12 / 2015
do: N   13 / 12 / 2015
Godzina
20:00
22:00
Miejsce
Ninateka.pl
Wydarzenie online

Od 7 do 13 grudnia w Gdańsku, podczas 5. Festiwalu Actus Humanus wystąpią światowej sławy artyści muzyki dawnej, m.in. słynny skrzypek Giuliano Carmignola z Accademią Bizantiną i Ottavio Dantone, kontratenor Franco Fagioli, kontrowersyjna formacja Graindelavoix i Björn Schmelzer oraz legendarna Akademie für Alte Musik Berlin.

 

Codziennie wieczorem, od poniedziałku do niedzieli, transmitujemy koncerty od godziny 20:00 na stronie Ninateki i Muzykoteki Szkolnej. W sumie to aż 6 koncertów Actus Humanus rejestrowanych na żywo przez Polskie Radio!

 

,,
Za sprawą festiwalu Actus Humanus Gdańsk wyrósł na ważny ośrodek festiwalowy. Dla entuzjastów muzyki dawnej w perfekcyjnej interpretacji, dla wielbicieli najwybitniejszych przedstawicieli nurtu wykonawstwa historycznego, wreszcie dla wszystkich, którzy cenią sobie piękno, humanizm i przebogate dziedzictwo kultury europejskiej.
,,

 

 – powiedział Filip Berkowicz, dyrektor Actus Humanus. 

 

Pełen program jubileuszowej 5. edycji Festiwalu Actus Humanus, której współorganizatorem jest Narodowy Instytut Audiowizualny znajduje się tutaj.

 

 

 

Spot festiwalu Actus Humanus.

 

 

 

 

Zobacz również