Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. Anna Włoch
Powrót

33 sceny z życia | Piękni czterdziestoletni

Nagrodzony Srebrnym Lampartem na festiwalu w Locarno dramat Małgorzaty Szumowskiej przedstawia dramatyczny rok życia Julii, którą dotyka szereg tragicznych wydarzeń.
Data
PT   19 / 08 / 2016
Godzina
21:30  –  23:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Pokaz odbywa się w ramach wakacyjnego cyklu Piękni czterdziestoletni

33 sceny z życia, reż. Małgorzata Szumowska (ur. 1973), 2008, 95 minut

Julia to odnosząca sukcesy zawodowe ceniona fotografka. Pochodząca z krakowskiej inteligencji artystka, wiedzie szczęśliwe życie u boku męża-kompozytora, który właśnie przygotowuje prawykonanie swojego kolejnego utworu. Pewnego dnia lekarze diagnozują raka u jej matki, której stan z czasem tylko się pogarsza.

Ojciec – niegdyś znany dokumentalista, załamuje się, a mąż nie potrafi oderwać się od pracy. Śmiertelna choroba matki jest początkiem łańcucha zdarzeń,  zmuszających bohaterkę do weryfikacji dotychczasowego postrzegania świata. Małgorzata Szumowska pokazuje tu śmierć bez metafizyki, patetyzmu i sentymentów. Obnaża pustkę obrzędów, reguł, gestów i słów, które nie pomagają w przeżywaniu śmierci. Bohaterom pozostaje dający ulgę czarny humor.

Wstęp

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. Projekcja odbędzie się w sali audiowizualnej. Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Cykl Piękni czterdziestoletni | Kino letnie NInA odbywa się w ramach Filmowej Stolicy Lata

undefined

Wydarzenie na Facebooku

Zobacz również