Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
fot. materiały prasowe
Powrót

Łukasz Grzegorzek | Młodzi zdolni

Głośny komediodramat o trzydziestolatku, którzy musi wreszcie zrewidować swój beztroski model życia. Pytanie, czy na pewno tego właśnie chce.
Data
ŚR   15 / 02 / 2017
Godzina
19:00  –  21:00
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Młodzi zdolni | Pokolenie lat 80. w polskim kinie.

Kamper, reż. Łukasz Grzegorzek, 2016, 85 minut

Tytuł filmu pochodzi ze słownika gier wideo i określa typ gracza, który zamiast aktywnego tropienia przeciwników stawia na czekanie w ukryciu, aż sami podejdą mu pod muszkę. Czy taka postawa sprawdza się w życiu i relacjach osobistych to już inna sprawa... Na to pytanie stara się odpowiedzieć reżyser, którego lepiej określa metafora ze świata muzyki, bo Łukasz Grzegorzek to człowiek-orkiestra: reżyser, scenarzysta, montażysta i producent własnego filmu. We wszystkim sprawny i skuteczny debiutant. 

Spotkanie

Rozmowę z Łukaszem Grzegorzkiem oraz producentką filmu Natalią Grzegorzek poprowadzi dziennikarka popkulturowa Kaja Klimek. Prowadząca spotkanie ma w swoim dorobku publikacje na łamach Dwutygodnik.com, Filmwebu i „Filmu". Prowadzi także programy edukacji filmowej NHEF i PISF.

Wstęp

Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od godziny 18. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby spóźnione mogą nie zostać wpuszczone na salę po rozpoczęciu pokazu. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Wejściówki dotyczą całego wydarzenia. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu po filmie, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.

 

Zobacz również