Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
kadr z cyklu Made in Polska
Powrót

ØRGANEK | Muzyczna premiera w kinie NInA

Zobacz – jeszcze przed premierą w telewizyjnej Dwójce – koncert zespołu ØRGANEK, zarejestrowany w ramach cyklu Made in Polska.
Data
CZ   08 / 10 / 2015
Godzina
19:00  –  20:30
Miejsce
Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny ul. Wałbrzyska 3/5
02-739 Warszawa
Sala Ziemia Obiecana | Pierwsze piętro


Tomasz Organek to człowiek-instytucja: gitarzysta, wokalista, autor tekstów i kompozycji zespołu ØRGANEK. Ich debiutancki album Głupi został nagrodzony Mateuszem Trójki oraz nominowany do nagrody Fryderyk w kategorii najlepszy rockowy album. Podczas koncertu z cyklu Made in Polska zespół zaprezentował utwory właśnie z tego wydawnictwa. Na stronie wydarzenia czytamy:

,,

Słychać w nim inspiracje psychodelicznym rockiem czy fascynacje bluesem, jednak muzyczne zapożyczenia zostały zdefiniowane w nowy, nieszablonowy i bezpretensjonalny sposób. Mocną stroną zespołu, która świadczy również o jego wartości, są koncerty.
,,


Wstęp

Wstęp na pokaz jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji. 

Sala ma ograniczoną liczbę miejsc (120), warto więc przyjść trochę wcześniej.

Made in Polska

Made in Polska to cykl koncertów, które – we współpracy z Telewizją Polską  rejestrujemy i udostępniamy w Ninatece. W ten sposób chcemy dokumentować aktualną kulturę muzyczną w kraju, nawiązując do najlepszych tradycji polskich rejestracji audiowizualnych i wpisując się w misję, jaką była w latach 60. ubiegłego wieku rejestracja koncertów polskich grup i wokalistów.

 

Zobacz również