Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Witold Giersz – malarz ekranu | Książka

NInA jest współwydawcą książki Witold Giersz – malarz ekranu. Publikacja towarzyszyła retrospektywie animacji Giersza na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty.

Witold Giersz jest jednym z najbardziej znanych polskich autorów filmów animowanych i laureatem wielu nagród i wyróżnień na prestiżowych festiwalach filmowych, między innymi w Cannes, Paryżu czy Turynie. W kraju uhonorowany został między innymi nagrodą Ministra Kultury za całokształt twórczości w dziedzinie filmu animowanego i nagrodą Prezesa Rady Ministrów za twórczość dla dzieci i młodzieży.

Autorem książki jest żona artysty Joanna Prosińska-Giersz oraz dziennikarz i krytyk filmowy Jerzy Armata. Monografia składa się z czterech części: eseju autorstwa Jerzego Armaty, rozmowy z artystą, wyboru wypowiedzi filmowców na temat dzieł Giersza oraz z kolekcji fotografii, rysunków i kadrów z filmów, tworzących dokumentację artystycznego dorobku reżysera. Do książki dołączona została płyta DVD z 10 najważniejszymi filmami Giersza.

 

Koń, reż. Witold Giersz.

Zobacz również