Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Warsztaty NINATEKI EDU

NINATEKA EDU to nie tylko część serwisu NINATEKA, któremu towarzyszy program działań edukacyjnych skierowanych do nauczycieli. Staramy się zachęcać ich do urozmaicania i pogłębiania zagadnień omawianych z uczniami poprzez aktywne wykorzystywanie nowych mediów i materiałów audiowizualnych, także tych dostępnych w NINATECE EDU.

Organizujemy własne warsztaty, dyskusje i konkursy, a także regularnie uczestniczymy w spotkaniach i konferencjach skierowanych do nauczycieli, edukatorów oraz animatorów.

Warsztaty dla nauczycieli na Nowych Horyzontach

Podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty już kilkakrotnie przygotowaliśmy warsztaty dla nauczycieli. Staramy się umożliwić im wymianę doświadczeń i odkrywać wspólnie z nimi potencjał, jaki tkwi w wykorzystywaniu filmu w pracy z młodzieżą. To nie tylko rozmowy, ale także praktyczne porady i ćwiczenia warsztatowe. Więcej informacji znajdziesz na stronie Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej oraz w NINATECE EDU.

EKRAN 2.0 | 2012

Internetowy pakiet lekcji filmowych EKRAN 2.0 to rozszerzona wersja bezpłatnego zestawu materiałów dydaktycznych dla nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, wydanych w formie książki i płyty DVD przez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w 2011 roku. Pozytywne recenzje skłoniły nas do stworzenia materiałów dydaktycznych przeznaczonych również dla szkół gimnazjalnych. Pakiet jest dostępny w NINATECE EDU oraz na stronie Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej.

Dzień nauczyciela w NINATECE EDU | 2012

Zaprosiliśmy nauczycieli do konkursu na najlepszy scenariusz lekcyjny opracowany w oparciu o wybrane materiały audiowizualne zNINATEKI EDU.Tematem przewodnim był humor i groteska w twórczości wybitnych przedstawicieli ludzi kultury. Materiały poświęcone temu tematowi udostępniliśmy na naszym portalu. Nauczycielom ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych proponowaliśmy Słonia Agnieszki Osieckiej oraz czwarty odcinek cyklu o Konstantym Ildefonsie Gałczyńskim, poświęcony Teatrzykowi Zielona Gęś. Nauczycieli ze szkół podstawowych zachęcaliśmy natomiast do wysłuchania czwartego odcinka Dziecięcych wyliczanek i wierszy naszego dzieciństwa z krótkim fragmentem wiersza Entliczek pentliczek Jana Brzechwy, Złotego jeża Ewy Szelburg-Zarembiny oraz Domu, w którym śmieszy Jerzego Ficowskiego. Autorzy trzech wybranych scenariuszy zostali nagrodzeni wydawnictwami NInA, a ich prace udostępniliśmy w NINATECE EDU.

Włącz się! Kurs dla nauczycieli | 2014

Jak funkcjonują media? Jak wpływają na rzeczywistość? I w końcu – jak opracować własne materiały dziennikarskie i pracować metodą projektu? Na te pytania odpowiadał kurs internetowy skierowany do nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, zorganizowany przez Fundację Evens i Centrum Edukacji Obywatelskiej. NInA była partnerem projektu. Więcej informacji na stronie CEO.

Opowieść o Żydach polskich. Lekcja na żywo | 2014

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie zaprosiło uczniów i nauczycieli do udziału – także za pośrednictwem NINATEKI EDU – w nowoczesnej lekcji historii transmitowanej bezpośrednio z wystawy stałej MHŻP. Uczniowie zapoznali się z 1000-letnią historią Żydów polskich. Przenieśli się do XVI-wiecznego Krakowa, stanęli pod zdobnym sklepieniem XVII-wiecznej synagogi w Gwoźdźcu i trafili na zatłoczoną ulicę międzywojennej Warszawy. Uczniowie szkół ponadpodstawowych przeszli też przez galerię opowiadającą o Zagładzie. Zwieńczeniem podróży była rozmowa na temat współczesnej społeczności żydowskiej w Polsce. Podczas zajęć działał również specjalny czat, przez który zarówno uczniowie i nauczyciele mogli na bieżąco zadawać pytania prowadzącym. Ze strony projektu można pobrać scenariusze lekcji i skorzystać z materiałów wideo nawet po ich emisji.

Zobacz również