Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Powrót

TuEuropeana 2018

W ramach trzeciej edycji projektu TuEuropeana zapraszamy na szereg działań edukacyjno-informacyjnych wokół wykorzystania zasobów archiwalnych w materiałach edukacyjnych oraz strategicznego myślenia o cyfrowych zbiorach w instytucjach.
O Europeanie
Dla nauczycieli i edukatorów
Dla posiadaczy kolekcji
Partnerzy
Poprzednie edycje
Kontakt

Nauczyciel XXI wieku i nowe technologie w edukacji | Warsztaty edukacyjne

Zapraszamy edukatorów do tego, aby zmienili swoje lekcje w przygodę, korzystając w praktyce szkolnej z gry terenowej i mobilnego studia telewizyjnego.

Warsztaty edukacyjne TuEuropeana 2018 to zaprogramowany wspólnie z EduLab PCSS w Poznaniu cykl spotkań dla edukatorów otwartych na wykorzystanie w swojej pracy nowych technologii oraz zasobów archiwalnych. Program warsztatów będzie obejmował kompleksowe przybliżenie uczestnikom bogactwa archiwalnych repozytoriów cyfrowych (w tym Europeany, ale także polskich zasobów) oraz edukację na temat prawa autorskiego. Wskaże również możliwe sposoby ponownego wykorzystania archiwów przy użyciu ogólnie dostępnych technologii - darmowych aplikacji i innych narzędzi umożliwiających interaktywne, angażujące uczenie. Na koniec uczestnicy warsztatów stworzą zestaw nowych materiałów edukacyjnych wykorzystujących zasoby archiwalne i opartych o metody aktywizujące uczniów.

Program

Warsztaty składają się z czterech stacjonarnych spotkań warsztatowych uzupełnionych dodatkowymi aktywnościami na platformie:

28 września 2018, 11.00–17.00 | Narzędziownik

18 października 2018, 11.00–17.00 | Zespół

21 listopada 2018, 11.00–17.00 | Aktywni i kreatywni

11 grudnia 2018, 11.00–17.00 | Produkt+

Program każdego ze spotkań będzie podzielony na bloki tematyczne. Każde z nich będzie zawierało wprowadzenie teoretyczne i praktyczne ćwiczenie wykorzystujące zdobytą wiedzę. 

Zajęcia będą prowadzone są dwoma ścieżkami tematycznymi (jedna do wyboru przez uczestnika warsztatu):

1. Edukacyjna gra terenowa. Podczas której uczestnicy poznają pomysły, dobre praktyki, przykładowe scenariusze na udaną grę terenową w budynku i poza budynkiem szkolnym.

2. Mobilne studio telewizyjne. Warsztaty, które podpowiedzą jak zorganizować studio telewizyjne lub opracować materiały filmowe. Prowadzący podzielą się technikami i pomysłami, ale przede wszystkim metodyką.

Szczegółowy program | Pobierz PDF

 

Rejestracja

Aby zapisać się na warsztaty, wypełnij formularz rejestracyjny.

 

Organizatorzy

Organizatorami warsztatów są Filmoteka Narodowa–Instytut Audiowizualny oraz Laboratorium Szkoły Przyszłości Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN.