Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
fot. Jan Bogacz/TVP
Powrót

Teatr telewizji

Znani reżyserzy i uwielbiani aktorzy czekają na was w spektaklach Teatru Telewizji, udostępnionych za darmo w NINATECE.

Możesz obejrzeć między innymi: 

Saksofon

Kameralny spektakl Izabelli Cywińskiej według nagrodzonej Nike powieści Wiesława Myśliwskiego Traktat o łuskaniu fasoli z fenomenalnymi rolami Janusza Gajosa i Jerzego Radziwiłowicza. To opowieść o relacjach międzyludzkich, sile pamięci, ludzkim losie oraz wolności i jej znaczeniu. 

Rewizor

Słodko-gorzka komedia omyłek autorstwa Mikołaja Gogola w klasyczno-popkulturalnej interpretacji Jerzego Stuhra, w gwiazdorskiej obsadzie i ze zdjęciami Jolanty Dylewskiej. To arcydzieło dramaturgii rosyjskiej z jednej strony bezlitośnie demaskuje realia carskiej Rosji i stosunki panujące na prowincji, z drugiej podkreśla to, co jest ponadczasowe, czyli ludzkie wady i układy funkcjonujące w każdym społeczeństwie i systemie, który opiera się na strachu.

 

Rewizor reż. Jerzy Stuhr

Brancz

Przy jednym stole spotyka się kilka pokoleń pewnej polskiej rodziny. Spektakl Juliusza Machulskiego to komedia obyczajowa ze znakomitymi kreacjami aktorskimi – występują między innymi Anna Seniuk, Stanisława Celińska i Cezary Pazura.

Miłość na Krymie 

Główną bohaterką sztuki okazuje się Rosja wrzucona w tryby historii, prezentująca swoje kolejne oblicza. Mrożek odwołuje się nie tylko do literatury, do Czechowa, Turgieniewa, Majakowskiego i Szekspira, ale także do obiegowych wyobrażeń na temat Rosji i „rosyjskości”, rosyjskiej duszy i mentalności.

 

Miłość na Krymie reż. Jerzy Jarocki

Przygoda

Sztuka węgierskiego pisarza Sándora Máraia w reżyserii Jana Englerta. Opowieść o skomplikowanych miłosnych relacjach międzyludzkich z gorzkim egzystencjalnym przesłaniem to subtelna emocjonalnie historia, w której nic nie jest czarno-białe. 

Szczęśliwe dni

Spektakl na podstawie sztuki Samuela Becketta (przekład i reżyseria – Antoni Libera) miał premierę w Teatrze Dramatycznym w 1995 roku. „Gdybym nie była tu uwiązana, uniosłabym się w przestworza” – mówi Winnie, bohaterka sztuki Becketta. W tej roli wspaniała Maja Komorowska.

 

Szczęśliwe dni reż. Antoni Libera

 

Zobacz również