Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Speechless Song | Paweł Mykietyn

Wydany przez NInA album zawiera najważniejsze utwory Pawła Mykietyna, napisane w latach 1995-2006. To pierwsza na rynku monograficzna płyta jednego z najciekawszych polskich kompozytorów.

Fragment tekstu Marcina Gmysa Speechless Song. O muzyce Pawła Mykietyna: 

,,

Kariera Pawła Mykietyna – początkowo znanego w Polsce z obiecujących, studenckich kompozycji kameralnych pisanych dla własnego zespołu Nonstrom – nabrała błyskawicznego przyspieszenia, gdy w ciągu zaledwie kilkunastu miesięcy zawojował on Europę, zwyciężając na europejskich trybunach kompozytorskich w kategorii twórców do trzydziestego roku życia. Sukces 3 for 13 (Paryż, 1995) oraz Epifory na fortepian i taśmę (Amsterdam, 1996) sprawił, że nazwisko młodego artysty zaczęto wymieniać jednym tchem z Henrykiem Mikołajem Góreckim, Krzysztofem Pendereckim czy Pawłem Szymańskim.

Kompozycje zawarte na niniejszej płycie (a jest to dopiero pierwszy monograficzny album tego twórcy!) mogą sprawić wrażenie – zwłaszcza na słuchaczu, który zetknie się z nimi po raz pierwszy – jakby wyszły spod pióra dwóch różnych autorów; jakby 3 for 13 i Sonety Szekspira napisał ktoś inny, niż Ładnienie i Sonatę

,,

 

Sonety Szekspira. Let me not to the marriage of true minds z płyty speechless song

Płyta została wyróżniona dwoma Nagrodami Muzycznymi Fryderyk 2009 w kategoriach: „Album roku - muzyka współczesna” oraz „Najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej”.

.

Zobacz również