Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Seminarium Archiwa: udostępniam! 25 lutego 2015, fot. Janina Łączyńska.
Powrót

Seminaria audiowizualne

Regularne robocze spotkania dla pracowników instytucji kultury i organizacji pozarządowych. Cykl skupia się na problemach związanych z udostępnianiem zdigitalizowanych zbiorów archiwów, bibliotek oraz muzeów online, a także na budowaniu relacji z użytkownikami.

Na każdym seminarium omawiany jest jedno wybrane zagadnienie. Rozmawiamy o obecności archiwów w mediach społecznościowych i sposobach zaangażowania odbiorców. Przyglądamy się crowdsourcingowi i możliwościom (ale też ograniczeniom), jakie ze sobą niesie. Zapraszamy do dyskusji o przyjaznych interfejsach – wskazujemy dobre praktyki i zastanawiamy się, czego należałoby unikać. Zwracamy też uwagę na to, co dzieje się ze zbiorami, kiedy już zostaną udostępnione. Jak korzystają z nich użytkownicy? Czego szukają? Co polecić im mogą opiekunowie kolekcji? I – przede wszystkim – w jaki sposób mają to zrobić? Oddzielnym tematem jest budowanie strategii udostępniania zdigitalizowanych zbiorów oraz kwestie związane z prawem autorskim.

Spotkania mają charakter seminaryjny: częściowo wykładowy, częściowo warsztatowy, z przewagą dyskusji.

 

Seminarium audiowizualne "Archiwa: udostępniam!", 25 lutego 2015, Państwomiasto w Warszawie, fot. Janina Łączyńska.

Seminaria są realizowane w ramach działalności NInA jako Centrum Kompetencji ds. Digitalizacji.

Zobacz również