Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Requiem ludowe | Adam Strug i Kwadrofonik

Wyjątkowy koncert zespołu Kwadrofonik i Adama Struga uwieczniliśmy w albumie Requiem ludowe. Jest to pierwsze spotkanie mistrzów aranżacji muzyki współczesnej i tradycyjnej ze śpiewakiem specjalizującym się w pieśniach kurpiowskich i barokowych.

Requiem ludowe to misterium przejścia. Pogodne pożegnanie ze światem miesza się tu ze skargą i protestem, a teksty, oparte głównie na Śpiewniku pelplińskim, przeplatane są melodią pogrzebową. Niezależnie od tych odwołań, kompozycje grupy Kwadrofonik zaskakują nowoczesnością. Zespół chętnie poszerza też instrumentarium, akompaniując Strugowi na przykład za pomocą telefonu komórkowego. 

 

Niebo (Na smętarzu mieszkać będę) z albumu Requiem ludowe

Kwadrofonik powstał z połączenia dwóch duetów o ugruntowanej już pozycji: Lutosławski Piano Duo (Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik) i perkusyjnego Hob-Beats Duo (Magdalena Kordylasińska i Miłosz Pękala). Grupę nagrodzono w 2014 roku Paszportem Polityki za: 

,,
Wirtuozerię, wyobraźnię, wrażliwość i poczucie humoru, które sprawiają, że ich wykonania i opracowania muzyki z różnych światów - klasyki, folku, piosenek dziecięcych - są tak wyrafinowane i zarazem ujmujące.
,,

NInA jest współwydawcą Requiem ludowego.

Zobacz również