Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Logo NInA
Powrót

Pracownia 2.0

Nie wierzysz, gdy twoi uczniowie mówią, że potrafią się uczyć, gdy obok włączony komputer, Skype, muzyka, a przez ramię zagaduje kolega? Dla ciebie to chaos, a dla nich – naturalne środowisko. Jak dotrzeć do takiej młodzieży? Pomoże ci w tym program Pracownia 2.0, pokazujący jak wykorzystać nowe media w procesie edukacyjnym.

Pracownia 2.0 to cykl szkoleń dla nauczycieli, edukatorów, animatorów i studentów. Podczas spotkań i warsztatów poznają oni trendy nowoczesnej edukacji, nauczą się również, jak wykorzystać w praktyce bezpłatne aplikacje, programy i zasoby dostępne w sieci. 

 

Pokolenie sieci, młodzież urodzona po 1989 roku, dorastało w świecie multimediów, mobilnych urządzeń i dostępu do internetu. Dla cyfrowych tubylców szkoła pełna zakazów, zwłaszcza tych dotyczących korzystania z komórek i internetu, to najbardziej odrealnione miejsce na Ziemi. Przekroczenie jej progu oznacza dla nich konieczność funkcjonowania w dwóch systemach: analogowym, z tradycyjną kredą i tablicą, i cyfrowym – który noszą w plecaku. To pokolenie, które – powiedzmy to sobie jasno – w szkole się nudzi.

 

Podczas godzin spędzonych w Pracowni 2.0 dowiesz się, jak przykuć uwagę swoich uczniów, jak za pomocą narzędzi, z których sami korzystają, przekształcić ich w odpowiedzialnych współtwórców własnego procesu edukacyjnego.

 

 

 

Warsztaty z cyklu Pracownia 2.0, 16-17 listopada 2012.

 

 

Zobacz również