Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Pracownia 2.0

Nie wierzysz, gdy twoi uczniowie mówią, że potrafią się uczyć, gdy obok włączony komputer, Skype, muzyka, a przez ramię zagaduje kolega? Dla ciebie to chaos, a dla nich – naturalne środowisko. Jak dotrzeć do takiej młodzieży? Pomoże ci w tym program Pracownia 2.0, pokazujący jak wykorzystać nowe media w procesie edukacyjnym.

Pracownia 2.0 to cykl szkoleń dla nauczycieli, edukatorów, animatorów i studentów. Podczas spotkań i warsztatów poznają oni trendy nowoczesnej edukacji, nauczą się również, jak wykorzystać w praktyce bezpłatne aplikacje, programy i zasoby dostępne w sieci. 

 

Pokolenie sieci, młodzież urodzona po 1989 roku, dorastało w świecie multimediów, mobilnych urządzeń i dostępu do internetu. Dla cyfrowych tubylców szkoła pełna zakazów, zwłaszcza tych dotyczących korzystania z komórek i internetu, to najbardziej odrealnione miejsce na Ziemi. Przekroczenie jej progu oznacza dla nich konieczność funkcjonowania w dwóch systemach: analogowym, z tradycyjną kredą i tablicą, i cyfrowym – który noszą w plecaku. To pokolenie, które – powiedzmy to sobie jasno – w szkole się nudzi.

 

Podczas godzin spędzonych w Pracowni 2.0 dowiesz się, jak przykuć uwagę swoich uczniów, jak za pomocą narzędzi, z których sami korzystają, przekształcić ich w odpowiedzialnych współtwórców własnego procesu edukacyjnego.

 

 

 

Warsztaty z cyklu Pracownia 2.0, 16-17 listopada 2012.

 

 

Zobacz również