Zostałeś zalogowany. Za X sek. strona zostanie przeładowana.

Na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmian ustawień oznacza, że akceptują Państwo otrzymywanie tych plików. Wyłącz komunikat
Logo NInA
Powrót

Partity klawesynowe J.S. Bacha | Małgorzata Sarbak

Małgorzata Sarbak zarejestrowała Partity klawesynowe Bacha w niewielkim kościółku w podwarszawskich Urlach. Wyjątkowa akustyka tego miejsca pozwoliła na uzyskanie nagrania przejrzystego, bogatego w niuanse i detale.

Partity, będące poważnym wyzwaniem dla każdego klawesynisty, to muzyczny traktat podsumowujący osiągnięcia Bacha w dziedzinie formy suitowej. Niezwykle wymagające, różnorodne i nade wszystko nowatorskie, zostały wydane przez samego kompozytora i oznaczone jako opus 1 - pierwsze wydane dzieło. Ich ukazanie się w 1731 roku, jako pierwszej części cyklu Clavir Übung, wywołało sensację w świecie muzycznym.

Jak powiedziała Małgorzata Sarbak: 

,,
Partity klawesynowe Jana Sebastiana Bacha to kunsztowny zbiór afektów ubranych w tańce, lamenty i popisy - zwiewne menuety, namiętne sarabandy, skoczne gigi i przekorne couranty. Wszystkie poukładane, bez przypadku i błędu w wyliczeniach, bo Bach był też naukowcem. Wszystkie rewolucyjne, wyznaczające nową jakość, bo Bach był też wynalazcą.
,,

 

Partita 1 B-dur, BWV 825, Małgorzata Sarbak

Komplet Partit klawesynowych Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Małgorzaty Sarbak, klawesynistki i pedagog młodego pokolenia, wydało warszawskie Lado ABC przy wsparciu NInA.

Zobacz również